Čtvrtek 24. 5. 2018

Kulturní tipy

Nejen Španělsko, nejen flamenko. Festival Ibérica roztančí a provoní Brno. Zamíří...

Festival iberoamerické kultury Ibérica na přelomu června a července přiveze do Brna atmosféru Pyrenejského ostrova i Latinské a Jižní Ameriky. Od 27. června do 1. července nabídne spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami na Staré radnici, oblíbené tvůrčí dílny či filmovou přehlídku.

V srpnu se bude v České republice konat světový festival akvarelové...

Ve dnech 3. 8. až 9. 8. 2018 bude Praha, pod záštitou celosvětové organizace akvarelistů IWS, hostit prestižní Mezinárodní festival akvarelové tvorby v České republice.

Veletrh a festival současné fotografie FOTOEXPO vyhlašuje fotografickou soutěž FOTOTALENT 2018

Jste kreativní? Máte talent? Umíte se na svět dívat očima fotografa a baví Vás výzvy? Předveďte se! Další ročník fotografické soutěže, kterou pořádá festival FOTOEXPO 2018, je tady.

Rival Consoles přiveze do Paláce Akropolis elektroniku s dotekem lidskosti

Dalším hostem večírků Music Infinity bude anglický producent Rival Consoles. V jeho hudbě se potkává přímočarost ostrovní klubové scény se sofistikovaností moderní vážné hudby.

Soulfly se v červenci v Roxy vrátí k jihoamerickým kořenům

Max Cavalera, frontman metalových Soulfly, při několika loňských rozhovorech prozradil, že tři roky od vydání doposud posledního alba Archangel, vydá letos v létě kapela u Nuclear Blast své jedenácté studiové album.

Kamasi Washington, vizionář, který propojil Johna Coltrana s jazzem budoucnosti, vystoupí...

Největší jazzový objev desetiletí oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění.

Death from Above z Vancouveru zamíří do Brna i Prahy

Kanadská dvojka Death from Above přijede poprvé do Česka! Noise-kytarový projekt z Toronta vystoupí 21. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Do Brna míří největší světová putovní výstava kosmonautiky. Jste připraveni?

Od 1. 5. 2018 se v pavilonu C výstaviště BVV Brno uskuteční velkolepá výstava kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery.

Prague Design Week 2018 se uskuteční nedaleko Obecního domu v Kampusu...

Pražský týden designu Prague Design Week 2018 zaplní dvě patra Kampusu Hybernská 4, bývalého bytového domu na začátku ulice Hybernská, jen asi 50 metrů od Obecního domu.

Festival Letní filmová škola zmapuje zahraniční tvorbu Jiřího Voskovce a představí „řeckou...

Letní filmová škola, jejíž 44. ročník proběhne od 27. července do 5. srpna, se od roku 2014 věnuje ve své sekci Češi v zahraničí tvorbě výrazných českých emigrantů.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava
Kulturio Banner - Na Čechách, Penzion, Restaurant
Kulturio.cz Banner - Sleep Centrum
ROCK FOR PEOPLE 2018 banner
Kulturio.cz Banner - HEDR