Domů Kultura

Kultura

Česká i zahraniční kultura, recenze, reportáže, tipy a zajímavosti.

video

Alice Merton si v Praze definitivně podmanila české publikum skvělou show

Po úspěchu, který Alice Merton zaznamenala v červenci na Colours of Ostrava, vystoupila v Čechách k radosti řady fanoušků ještě jednou.

Divadlo DISK vystřelilo do nové sezóny představením Cizinec hledá byt

Pražské divadlo DISK, které funguje v rámci DAMU, vešlo do letošní sezóny skutečně pravou nohou a hned s premiérou. Studenti Činohry se představili s již druhou absolventskou inscenací – tentokrát se ujali adaptace pozoruhodného románu Cizinec hledá byt.

Better Call Saul 4 aneb Když spin-off překoná originální seriál

Perníkový táta, známý také pod svým originálním názvem Breaking Bad, postupně vyrostl z malého kultovního seriálu v jeden z nejoceňovanějších televizních fenoménů posledního desetiletí.

Skvostná Amerikánka se s ničím nepáře

Na scéně prostoru Jatka78 měla premiéru inscenace Viktora Tauše Amerikánka. Jevištního dialogu se zhostily Eliška Křenková a Tereza Voříšková, které se řadí spíše mezi filmové než divadelní herečky.

FOTOREPORT: Rising Appalachia rozezněly pražskou Stromovku šamanskými rytmy

Sestry Lea a Chloe z New Orleans známé pod názvem Rising Appalachia přijely do Prahy přestavit čerstvě vydané album Resilient. Publikum tancovalo, zpívalo společně s kapelou a celý večer se nesl za příjemných zvuků bubnů a vlčího vytí.

Sen v červeném domě si budete chtít pamatovat i po probuzení

Letošní divadelní sezóna je úspěšně zahájena, jedna z prvních premiér se uskutečnila v Divadle v Dlouhé. Režijní duo SKUTR, které má po mnoha letech „kočování“ své první divadelní zázemí právě v Dlouhé, zde uvedlo svou autorskou inscenaci Sen v červeném domě.

Třetí Labyrint vraždí ty, kteří už byli jednou nohou v hrobě

Již potřetí se rozhodl režisér Jiří Strach spojit síly se scénáristou Petrem Hudským, aby nás mohl znovu strašit děsivými zápletkami a nechutnými vraždami s náboženskou tématikou.

Dokument Sourozenci (2013). Nádherná příroda a dechberoucí život

Až někdy budete mít pocit, že váš život je těžký a bude naříkat na svoje obtíže, zkuste si vzpomenout na hrdiny dokumentu Sourozenci. Protože jakmile si tenhle norský dokument pustíte, rychle vám dojde, čemu denně čelí Magnar a Oddny Kleivovi.
video

Ricky Martin dorazil do Prahy v županu

Poprvé v Praze. To nejlepší z Rickyho. Láká na bombastickou show. Takto nás přesvědčovala média a tiskové zprávy o velkoleposti prvního českého koncertu Rickyho Martina, který se odehrál 9. září v pražské O2 areně.

Doctor Strange zachraňuje kouzelný svět v Posledních dnech magie

Nejvyšší čaroděj Země Doctor Stephen Strange má napilno. Mocné stvoření Empirikulu se ve jménu vědy snaží očistit nejen Zemi, ale i ostatní dimenze, od magie.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - HEDR
Kulturio.cz Banner - Fotoexpo 2018
Dny severu 2018 banner