To nejlepší z přehlídkových mol: podzim/zima 2020

38

Pražský fashion week je již pomalu, ale jistě za námi, i když proběhl poněkud netradičně, a to v omezeném počtu lidí. Čeští návrháři představili své kolekce pro letošní podzim/zimu, ale ti světoví již módní předpověď oznámili několik měsíců zpět. Pojďme se podívat, co kralovalo přehlídkovým molům tentokrát. Obecně ale platilo, že se – ostatně jako vždy – většina návrhářů inspirovala módními trendy z předchozích dekád. Nechyběly tedy výrazné barvy, flitry, kůže a třásně

Podobně jako u jarní a letní kolekce, zvířecí vzory jsou stále v kurzu. Zatímco v horkých letních dnech nejvíce bodoval potisk leoparda či tygra, nyní se nosí hlavně zebra a kráva. 

Tyto módní výstřelky sice nudný outfit osvěží dokonale, ale investovat do nich se rozhodně nevyplatí. Za pár měsíců se po nich totiž pravděpodobně slehne zem.

Vesty mají letošní podzim/zimu zelenou. Nejpopulárnější jsou pletené, které vypadají jako po babičce. Nejen, že vypadají stylově, zároveň jsou funkční a v chladných dnech zahřejí. Pokud zvolíte kašmírovou či bavlněnou, určitě neprohloupíte. Nosí se na košilích, samotné, ale i na tričkách s krátkým rukávem. Buďte kreativní a nebojte se šílených barev a vzorů.

Barevná koordinace stejně jako na jaře stále frčí. Trendy jsou zejména sladěná saka, která se nosí o pár velikostí větší a pánské kalhoty. Na přehlídkových molech se saka nosí na nahé tělo, pro každodenní nošení ale kostýmky vždy kombinujte s neutrálními barvami, jako je bílá či černá. Další styling je prostý – pro večerní look přidejte sandálky na podpatku a psaníčko, ležérnější outfit doplňte teniskami a batůžkem/kabelkou. Právě takovými kousky dokážete pozvednout svůj šatník na úplně jinou úroveň.

Tento trend buď milujete, nebo nenávidíte. Oblekové nohavice se momentálně nosí zastrčené v botách, nebo obmotané páskovými sandálky. Jednu věc podivnému výstřelku ale neupřete – outfit udělá 10x zajímavějším a přitáhne zraky kolemjdoucích. Letošní rok je totiž ve znamení experimentování a míchání rozdílných módních stylů – například „edgy“ a elegantního. Inspirací vám může být například přehlídka italské značky Alberta Ferretti.

Kožené, hnědé, s hadím vzorem. Úzkým kozačkám nad kolena, které se nosily pár sezon zpátky, už odzvonilo. Nyní jsou in kozačky, které vám budou od lýtka trochu odstávat. Vytvoří tak dojem užší nohy a vypadají přinejmenším zajímavě.

Svetry, vesty a šaty s potiskem à la šedesátník na golfu ovládly přehlídková mola i druhou sezónu. Bonusem je, že svetrů podobného typu seženete spoustu i v sekáčích a vintage obchodech, čímž prospějete jak vaší peněžence, tak zejména životnímu prostředí. O jeho popularitě svědčí i několik módních domů, které ho do přehlídek zakomponovalo, například Saint Laurent, Versace, Miu Miu nebo Dior.

Jeden z nejvýraznějších trendů letošních přehlídek: třásně na všem možném. Objevily se na módním týdnu v Milanu, a to na přehlídkách Bottegy Venety, Prady, Diora a dalších. Méně je ale někdy více, a tak si pořádně promyslete, jak outfit zkombinovat a vyhnout se kýči

Ikonický trend osmdesátých let zažívá comeback. Popularitě se těší i v módních řetězcích, jako je Zara či ­H&M.  Stejně jako u výše zmíněných trendů, i zde platí, že sto lidí sto chutí. Vycpávky rozhodně nejsou šálkem kávy každého, ale některým typům postavy velmi sluší a vytváří hezkou siluetu. 

Pohodlné a stylové řešení, když se vám v ošklivém podzimním počasí nechce z postele a nejradši byste zůstali celý den zachumlaní v dece. Pončo je stylovější varianta, která se dá dokonale vrstvit a vypadá trendy. Hodí se jak na denní, tak večerní nošení, a protože se v naší republice trend tolik nerozmohl, v davu určitě vyniknete.