Nejlepší seriály o teenagerech

111729

Pokud je poslední dobou něčeho opravdu dostatek, tak to jsou seriály a spousta z nich právě z prostředí střední školy. Některé jsou vtipné a plné sarkasmu, jiné zase řeší vážná témata, jako je sebevražda. Nebudu vám tady doporučovat 13 Reasons Why, Stranger Things, Gossip Girl nebo staré dobré Gilmorky, i když pokud jste je neviděli, jako byste nežili. Mám tady ale pár jiných tipů, které by vás určitě mohly zaujmout.

1Tell Me a Story

Několik dokonale propletených pohádkových příběhů zasazených do dnešního New Yorku a přetvořených do psychologických thrillerů. Muži převlečení za tři prasátka vyloupí banku. Jeníček s Mařenkou, aniž by chtěli, za sebou nechávají drobečky a s taškou plnou peněz se snaží utéct ze země a především přežít. A Karkulka? Ta se sice zaplete se svým středoškolským profesorem, ale hlavně pochopí, který muž je v jejím životě vlk. Zkrátka klasické pohádky trochu jinak.

2Sex Education

Naprostá novinka z dílen Netflixu. Otis vyrůstá s matkou sexuoložkou, která se v tématech týkajících se sexu orientuje pomalu stejně dobře jako ona. Když mu tedy Maeve navrhne zřízení malé sexuální poradny ve škole pod záminkou pomoci ostatním spolužákům a trochu si přivydělat, má šanci odmítnout? Alespoň zjistí, že nikdo není dokonalý, všichni mají své problémy a v jejich věku se většina z nich týká právě sexu. Takže kdybych Sex Education měla popsat třemi slovy, řekla bych vtipný, vtipný, vtipný.

3Élite

Seriál vás přenese do prostředí jedné ze španělských soukromých škol, kde studenty nezajímá prakticky nic jiného než sex, drogy a využívání ostatních k vlastním potřebám. Jejich život je zkrátka jedna velká party. Když se mezi ně dostanou děti ze střední třídy, brzy pochopí, že ti druzí si můžou dovolit cokoliv a nic je nedokáže odradit od toho, co chtějí. Zahrnuje to ale i vraždu? Anebo to bylo celé úplně jinak?

4My Mad Fat Diary

Ray Earl je i se svými problémy typickým teenagerem. Má sice nadváhu a právě se po pokusu o sebevraždu vrátila z léčebny, ale stejně si na ní nevšimnete ničeho jiného než dobrého hudebního vkusu a smyslu pro humor. Ale co je v tomto věku důležitější, než mít skvělou partu přátel a kluka, který si myslí, že jste i přes všechny nedostatky ta nejhezčí holka pod sluncem? Rae i celé My Mad Fat Diary si určitě zamilujete, je to taková pubertální Bridget Jones.

5Freaks and Geeks

Klasický devadesátkový seriál o teenagerech. Nejedná se však o typické klišé o sportovcích, kteří randí s roztleskávačkami. Právě naopak. Lindsay se snaží znovu najít sama sebe, jedna parta kluků ve sklepě poslouchá záznamy z rockových koncertů a druhá je šikovaná kvůli svým sympatiím k Dračímu doupěti. Dalo by se to přirovnat třeba k filmům 10 důvodů, proč tě nenávidím nebo Taková normální holka, jen rozdělených do 18 epizod. Staré dobré devadesátky.

6Dark

Německý mysteriózní seriál se v mnohém podobá hitu Stranger Things. Wilden je městečko s poklidnou atmosférou, dokud ji nenaruší ztráta jednoho z místních dětí. Co když se totiž podobná událost stala přesně před třiceti lety? Garantujeme vám, že poslední díl seriálu vám doslova vyrazí dech.

7Skam

Norský seriál představuje pět na první pohled velmi odlišných přátel – Evu, Nooru a Williama, Isaaka a muslimku Sanu. Děj se zaměřuje na závažná témata jako homosexualita, šikana, odlišnost náboženství, a hlavně přijetí sama sebe. A pokud vám norská verze nebude stačit, existuje ještě francouzský, německý nebo americký remake, i když podle mě se původní norské verzi nic nevyrovná.

8Skins

Starší britský seriál se velmi podobá již zmiňovanému SKAMu. Několik sérií se postupně věnuje třem generacím problémových teenagerů, kteří příliš často konzumují alkohol, drogy a tráví čas na večírcích. Každý z nich se navíc potýká s řadou osobních problémů, se kterými se musí vypořádat; ať už se jedná o anorexii Cassie, komplexy Sida nebo psychickou poruchu Effy. Ne všechno končí happy-endem a britská verze Skins tomuto rčení dostojí do poslední kapky.

9Red Band Society

Životy dětí z nemocničního oddělení, které vás jednoznačně dojmou, ale někdy i pobaví. Charlie totiž leží celou dobu v komatu, Emma má vážnou poruchu příjmu potravy a Leo s Jordim spolu kromě pokoje sdílí i dost podobný osud. Věřím však, že si všechny postavy hned po pilotním dílu oblíbíte. A další důvod, proč se seriál pohybuje v pozitivních červených číslech je, že jedním z producentů byl i Steven Spielberg.

10The End of the F***ing World

„Ahoj. Jsem James. Je mi sedmnáct a jsem si celkem jistý, že jsem psychopat.“ Jamesovi chybí veškeré pocity a myslí si, že zabitím člověka docílí opaku. Potká Alyssu a krádeží otcova auta to všechno začíná. Na osm epizod po dvaceti minutách, u kterých se rozhodně pobavíte, vám bude stačit jedno jediné odpoledne. Takže až nebudete vědět, co dělat, sáhněte po The End of the F***ing World.

11A Series of Unfortunate Events

Knižní předloha Řady nešťastných příhod od Lemonyho Snicketa je pro mě něco jako Harry Potter. Violet, Klaus a Sunny jsou sourozenci, kterým za zvláštních okolností zemřeli rodiče a byli odkázaní vyrůstat s podivínským strýčkem Olafem, který netouží po ničem jiném než po jejich bohatství. Proto se také snaží dětí za každou cenu zbavit, ty se však ze všech situací pomocí Violetiných vynálezů a Klausově sečtělosti vždy dostanou. Otázkou však zůstává, zda roli strýčka Olafa ztvárnil líp Neil Patrick Harris, nebo Jim Carrey v dřívějším filmovém zpracování?

12Riverdale

Riverdale se na první pohled může zdát jako poklidné městečko. Jakmile však zemře jeden z místních studentů a do vyšetřování se zaplete čtveřice kamarádů, všechno se obrátí vzhůru nohama. Seriál bych mohla doporučit všem, kteří před lety každý týden s napětím čekali na nový díl Prolhaných krásek (Pretty Little Liars). Stejně jako by mohl zaujmout všechny fanoušky Archie komiksů, protože celý Riverdale vychází právě z nich.

13Famous in Love

Žít v Hollywoodu s sebou nese jisté výhody. Bella Thorne zkusí své štěstí na konkurzu do nového seriálu, a jak už to v amerických příbězích bývá, mladá studentka získá hned hlavní roli, zamiluje se do ní jeden z nejžádanějších herců, čímž se její život se ve vteřině od základů změní.

A samozřejmě nemůžou chybět zamotané vztahy a spousta intrik po vzoru Gossip Girl. Oddechovka, která potěší spíše ženy a u které po škole poobědváte nebo se na ni kouknete před spaním.