Ve třetím díle seriálových tipů přinášíme dalších 20 položek, které doporučujeme zhlédnout. Dnes se podíváme jak na zbrusu nové seriály, tak i na starší kousky a konečně zařadíme také několik českých počinů. A jako bonus přidávám srdcovku The Grand Tour.

Young Pope
The Young Pope (Zdroj: Pressroom HBO / © 2016 Home Box Office, Inc. All rights reserved.)

Richard Hammond, Jeremy „Jezza“ Clarkson a James „Captain Slow“ May provázeli přes 10 let motoristický pořad Top Gear britské stanice BBC. Bohužel s Clarksonem však BBC smlouvu ukončila a jeho dva loajální kamáradi ho nenechali ve štychu a odešli s ním. Začali připravovat nový pořad pro Amazon s názvem The Grand Tour a první díl je konečně na světě. Pánové budou tentokrát se svým cestovním stanem putovat po celém světě, každý díl se odehraje na jiném místě, poznáme řadu nových aut, dobrodružství a servírováno nám bude větší než malé možství skvělého humoru a trefných hlášek. Budou mít také novou dráhu, kde je místo pro reklamu, je tam stádo ovcí, občas přes cestu přeběhne jelen nebo zajíc, v těsné blízkosti je dům staré paní a nechybí nevybuchlá bomba z války. A také se dozvíme šokující novinku… KAPITÁN ŠNEK dostal pokutu za rychlou jízdu! 😀 U sledování zbrusu nové show s oblíbenými moderátory přeji příjemnou, doslova královskou zábavu!

41. This Is Us

Seriál sleduje osudy čtyř lidí, kteří slaví 36. narozeniny. Jack očekává každou chvíli narození trojčat, Randall pátrá po svém biologickém otci, Kate bojuje s nadváhou a Kevin je nespokojený se svou prací herce v hloupém sitcomu.
Skvěle natočené rodinné drama. Příběhy jsou propracované a srozumitelné a ač má každý z nich svoji samostatnou linku, krásně se proplétají a tvoří velice zajímavý celek. Sympatické postavy, výborné herecké výkony, seriál s každým dílem graduje a já se nemohu dočkat posledního (desátého) dílu, který světlo světa spatří 6. prosince.
A pozor! Ačkoliv seriál natočili tvůrci filmu Crazy Stupid Love, nejedná se o romantickou slaďárnu.

42. Springfloden

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona, se začíná rozplétat tento složitý případ.
Ač seriál tentokrát neprovází ona proslulá severská syrovost, rozhodně svým kolegům (Most, Zločin) ostudu nedělá. V hlavní roli potěší Julia Ragnarsson a odkud ji známe? Správně, z výše zmíněného Mostu. To jsou už dvě záruky, že se jedná o kvalitní záležitost (výborná herečka a severští mistři), ta třetí může být Kjell Bergqvist v roli Toma Stiltona, kterému jeho postavu 100% věřím, hraje brilantně.

43. The Job Lot

Pokud se rádi smějete, milujete černý humor a Velkou Británii, určitě se podívejte na sitcom The Job Lot. Je zasazen do prostředí pracáku, což slibuje velkou jízdu a samozřejmě to jízda i je. Šílené postavy, sarkasmus, nespočet povedených gagů a stopáž 30 minut na jeden díl tvoří skvělý celek. Potěší i Russell Tovey v roli úředníka Karla Lyndhursta.

44. Vicious

Ian McKellen a Derek Jacobi v roli hašteřivého stárnoucího páru, který spolu žije už 48 let. Do jejich domu se nastěhuje mladý a krásný Iwan Rheon, na návštěvu se sem tam staví koketa Frances de la Tour a senilní Marcia Warren. A v této sestavě se divákovi nabízí mimořádně povedený britský sitcom plný neskutečných hereckých výkonů a brilantního humoru. Co slovo, to perla. A ano, nesmím zapomenout na psa, kterému je 20 let a občas je potřeba do něj strčit koštětem, aby se zjistilo, zda je ještě vůbec naživu.

45. House M.D.

Ano, čtete správně. House M.D. je vynikající seriál z lékařského prostředí. Doktor Gregory House vede diagnostické oddělení, nerad se stýká s pacienty, je sarkastický, razí heslo, že všichni lžou a nenechá si ujít jedinou příležitost rýpnout si jak do týmu svých podřízených, tak i do sexy šéfové. Charismatický Hugh Laurie s berlí, v téměř neustálém vicodinovém rauši a v zřejmě nejzásadnější roli svého života. Osm sérií, lékařské záhady, kvalitní hlášky a ne úplně šťastný konec.
Pokud se náhodou stalo, že vás geniální doktor minul, zkuste mu dát šanci. A klidně i v českém dabingu, Martin Stránský Lauriemu dokonale sedí.

46. Chance

Hugh Laurie podruhé. A opět v roli doktora – forenzního neuropsychiatra Eldona Chance. Ten je proti své vůli vtažen do násilného a ne příliš bezpečného světa policejní korupce a psychických nemocí. Dojde to tak daleko, že si musí změnit identitu. Celá situace mu začíná přerůstat přes hlavu a dostává se k temnému jádru San Francisca. Kromě toho řeší i problémy s dcerou a rozvodem.
Ač Laurie opět ztvárňuje lékaře, jedná se o zcela odlišnou postavu. Řada lidí by asi čekala dalšího Gregoryho House, ale Eldon Chance je na rozdíl od House klidný, příjemný k pacientům, vážný. Tento seriál rozhodně není humorný ani oddechový. A je skvělý. Divák nemá díky mimořádnému hereckému výkonu Hugha Laurieho problém se odpoutat od legendárního doktora z Princeton-Plainsboro a Eldona Chance vnímá jako zcela odlišnou postavu s jiným příběhem.

47. The Night Manager

A do třetice všeho dobrého – opět Hugh Laurie. Tentokrát v záporné roli. A zase je to skvělé. Jedenáct hvězd z deseti.
Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander).
Šestidílná minisérie nabízí slušnou dávku napětí a i když jsem si myslela, že se to nikdy nemůže přihodit, postavu Hugha Laurieho jsem upřímně nesnášela. Od prvního do posledního dílu člověk drží pěsti Tomu Hiddlestonovi, který se své role zhostil s grácií a Hugh Laurie potvrdil, že je prvotřídní herec. Ono strávit zhruba 170 třičtvrtěhodinových dílů s doktorem, kterého milujete a potom narazit na šest dílů něčeho, kde vás onen milovaný doktor přesvědčí, abyste ho nesnášeli, to je úctyhodný výkon.
Dalším velkým plusem je překrásná Elizabeth Debicki. Dámy, až uvidíte její garderobu, budou vám přecházet oči.

48. Westworld

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy… Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou.
A ačkoliv je velkým lákadlem Anthony Hopkins v hlavní roli, mnohem lepší herecký výkon předvádí Ed Harris. Je pravda, že jsem si někdy v pátém díle říkala, že se děj zvláštně táhne a začíná nudit… Ale jak se příběh postupně rozvíjí, je čím dál zajímavější a diváka postupně vtahuje do svého světa. Zde není třeba nic uspěchat, všechno má svůj čas.

49. The Young Pope

Nový seriál od režiséra oscarového snímku Velká nádhera vypráví kontroverzní příběh o začátku pontifikátu hlavy katolické církve Pia XIII., vlastním jménem Lennyho Belarda. První americký papež je složitá a rozporuplná postava, která je ve svém počínání tak konzervativní, že to hraničí až s obskurností. Přesto má ale hluboký soucit s chudými a potřebnými. Je to velice vlivný muž, který si zatvrzele drží odstup od vatikánských pochlebovačů, aniž si připouští možné důsledky svého postoje. V desetidílné sérii se představí držitel dvou nominací na Oscara Jude Law v hlavní roli Pia XIII. a oscarová Diane Keaton jako řádová sestra Mary, jeptiška ze Spojených států žijící ve Vatikánu.
Jedná se o seriál, který vřele doporučuji – zde vůbec nezáleží na tom, jak moc překrásný a sexy Jude Law je. Jde o to, jak hraje. A tento herecký koncert se nedá přejít mlčením. Dalším velkým plusem je Paolo Sorrentino, který seriál natočil (dechberoucí záběry na různé části Vatikánu i hlavní postavy z nejrůznějších úhlů jsou famózní) a sladkou třešničkou na dortu je soundtrack.
Jak řekla moje kolegyně Šárka Motyčková: „Je to vlastně takové House of Cards po vatikánsku.“ Uhodila hřebíček na hlavičku 🙂

✱ Pokračování na další stránce…