V rámci uvedení nového alba Fortune’s Child přichází Aiko také se svou první kolekcí a stává se nejen hudební ikonou, ale i módní návrhářkou. Album, které vyšlo 13. října, doplňuje ještě 11 fashion kousků, které vznikly ve spolupráci se známým pražským secondhandem 1981. Unikátní kolekce bude k zakoupení na e-shopu 1981 od 25. října a dále na všech zastávkách tour. Oficiální křest proběhne 7. listopadu v pražském klubu Meet Factory.

Aiko přináší svým fanouškům pohlazení v podobě své hudby, ale také jedinečný módní zážitek. Zpěvačka se vždy zajímala o sebeprojev prostřednictvím oblečení a tuto vášeň spojila s tvorbou návrhů pro svou první kolekci. „Móda a sebeprojev v rámci oblékání mi byl vždy blízký a vytvořit kolekci, kde budu mít možnost vymýšlet vlastní designy bylo něco, co jsem chtěla dlouho vyzkoušet. Proto jsem vymyslela veškeré návrhy, inspirované právě mým nadcházejícím albem Fortune’s Child. Kolekce nabízí celkem 11 pečlivě vybraných outfitů plné renesančních prvků,“ komentuje Aiko.

Kolekce obsahuje oblíbené outfity samotné zpěvačky, jako jsou saka a košile. Jedinečnost těchto kousků spočívá v tom, že jsou upcyklované a zdobené různými nášivkami, nápisy a korálky. Aiko záměrně vytvořila kolekci, kterou lze nosit v každodenním životě, ale také s ní zazářit večer.

Druhá řadová deska Fortune’s Child je evolucí v její tvorbě. Aiko si na novince překvapivě pohrává s žánry. Její dosavadní tvorba se řadila spíše k alternativnímu popu. Fortune’s Child je však mnohem pestřejší. Zvukově plynule přechází z alternativního stylu do ostřejších oblastí pop rocku. Mísí rockové vlivy a těžké kytary s podmanivým vokálem. Nabízí celkem 14 skladeb a temných melodií. Aiko na albu spolupracovala s renomovanými producenty jako jsou Steven Ansell (UK), Verskotzi (US), Filip Vlček a Jan Steinsdörfer. Společně vytvořili zvukový zážitek, který Aiko posouvá dál a v posluchačích zanechává nesmazatelnou stopu.