Zapomeňte na tropy. Irsko je to, po čem vaše srdce touží. Nekonečně zelená krajina s dechberoucími výhledy, tajemnými místy, příjemnými lidmi a skvělým pivem. Zabalte si kufr, kupte letenku a nezapomeňte s sebou mít toho správného průvodce.

Irsko je země bohatá na kamenné hrady a kláštery, malebná zákoutí a divoká skaliska. A všude je zeleno, zeleno a zeleno. Na své si v něm tedy přijdou jak milovníci historie, tak příznivci pěší turistiky, nadšenci do whiskey i obyčejní zvědavci. Průvodce z řady Rough Guides má velikou výhodu v tom, že je barevný. Ideální při rozhodování, jaký bude plán vaší cesty. Na fotkách si prohlédnete, kam se zrovna chcete vydat, podle barevného členění se v knížce rychle zorientujete a na malých mapkách si naplánujete trasu mnohem rychleji.

Jednotlivé kapitoly procházejí jednu oblast země po druhé. Vypíchnou v nich důležitá města, povypráví o jejich historii, poradí, kam zajít, kde se najíst a ubytovat. Ceny, otevírací doby a kontakt jsou samozřejmostí. Ač má Irsko tu výhodu, že mnoho turistických míst je zadarmo a nonstop otevřených, není tomu tak vždy. V průvodci nechybí ani pár základních frází v irštině, která je sice pořád používaným jazykem, ale v praxi na ni skoro nenarazíte. Budete si muset vystačit s angličtinou, kterou jsou místní schopni okořenit o špatně srozumitelný akcent.

Kniha: Irsko

Autor: Paul Clements, Paul Gray, Ciara Kennyová, Norm Lengley, Ally Thompsonová
Překlad: Radek Beneš
Strany: 640
Vydáno: 11. 1. 2017, Jota
Vazba: brožovaná
Formát knihy: 129 x 198 mm
ISBN: 978-80-7462-974-7
Cena: 748,- Kč (e-shop: 598,- Kč)
www.jota.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10
cestovatelsky-pruvodce-irskoBarevný průvodce obsahuje i mnoho fotografií a přehledných map. Brožované vydání je obsažné a navzdory více než 600 stranám skladné.