Doba dovolených se blíží mílovými kroky a pokud si na tu svou chcete uchovat kromě fotek i další vzpomínky, skvěle vám poslouží cestovní deníky od Nakladatelství Euromedia.

Ať už jde o velkou cestu nebo více malých výletů, do těchto stylových zápisníků se vejde všechno. Zapisovat si můžete i pár dní před odjezdem, kde se můžete nechat inspirovat seznamem věcí, které je třeba zajistit. Čtyři týdny před dovolenou je to například koupení dálniční známky, povinná očkování, obstarání si průvodců a map nebo kontrola platnosti cestovních dokladů. Sedm dní před odjezdem si můžete odškrtnout zajištění zalévání květin, předání klíčů od domu/bytu sousedům, domluvu vybírání poštovní schránky i vyhledání tísňových telefonních čísel.

Tři dny před odjezdem je třeba nezapomenout na poslední nákupy, mezi kterými nechybí kosmetika ani cestovní lékárnička. Večer před odjezdem se musíme odbavit se online, překontrolovat a zabalit kufr a v den odjezdu nesmíme zapomenout vyprázdnit lednici, vynést odpadky či vypnout vodu. Zápisníky obsahují místo i na vaše vlastní poznámky, které před cestou potřebujete ještě zařídit.

Do předběžného plánu dovolené si můžete zapsat podrobnější itinerář, kdy se kam chystáte, abyste se plánováním nemuseli zdržovat v cílové destinaci.
Během dovolené si můžete do zápisníku zaznamenat, jaké bylo který den počasí, jak jste se cítili, co jste dělali, co jste jedli a co se vám z celého dne nejvíce líbilo.

Stránky s osobními tipy slouží pro seznam míst, která jste navštívili a která se vám nejvíce líbila – prostor je zde na název místa, adresu a poznámky, proč se vám zrovna zde tolik líbilo.
Na konci deníků je několik stránek pro důležité adresy (na pohledníce, restaurace, hotely, nouzové případy atd.) a řada volných stránek pro vaše vlastní, osobní zápisky.

Nechybí ani místo na fotografie a další vzpomínky, jak jsou třeba jízdenky, vstupenky nebo účty z nejlepších restaurací.
Oba deníky (Cestovní deník i Zápisník z cest) jsou graficky velmi mile a příjemně zpracované a jsou i skladné, takže v kufru zaberou minimum místa.

 

Cestování: Cestovní deník & Zápisník z cest

Typ: paperback
Počet stran: 96
Překladatelé: Rudolf Řežábek
Šířka x výška: 125 x 180 mm
Cena: 160 Kč / 199 Kč
www.knizniklub.cz / www.euromedia.cz

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10