V prvním díle našeho speciálu s tipy na vánoční dárky jsme se věnovali především milovníkům knih a nyní jej rozšiřujeme a budeme jej celý věnovat titulům nakladatelství Albatros. Pokud jste si tedy nevybrali v předchozím dílu, podívejte se na naše další tipy. 

Zuzana Klingrová: Ájurvéda a jóga pro ženy

Objevte sílu jógy a ájurvédy pro ženy! Zkušená lektorka Zuzana Klingrová vám ukáže, jak mít spokojenější, šťastnější a zdravější život. Dozvíte se, jak přistupovat ke svému tělu, mysli a každodenním návykům podle aktuálního zdravotního stavu a věku z pohledu ájurvédské medicíny a jógové filozofie. Osvojíte si praktické tipy týkající se cvičení, stravy, spánku, meditace a péče o tělo. Vydejte se na cestu sebepoznání, harmonie, radosti a dlouhověkosti! 

Arnošt Goldflam: Strašidelná Šumava

Šumava je kraj nejen krásný, ale také tajemný – a někdy i hrůzný. Seberte odvahu a vydejte se do zdejších hustých lesů, projděte se ve stínu prastarých hor a navštivte zlověstně bublající bažiny! Průvodcem vám bude Arnošt Goldflam, v jehož podání ožívají podivuhodné příběhy a legendy. Kde lze narazit na lesní skřítky, co ukrývá slavné Černé jezero a proč je třeba mít se na pozoru před kouzelnými studánkami? To vše a ještě více zjistíte díky sbírce vyprávění, ze kterých bude příjemně mrazit děti i rodiče. 

Jan Bendig, Jitka Štichaerová: Roma boy

Život mu připravil řadu překážek. Jan Bendig je ale všechny postupně překonává a plní si svůj sen. Romský kluk s mimořádným hudebním talentem poprvé zazářil v soutěži SuperStar a následně zamířil na hvězdné nebe českého showbyznysu. V této upřímné zpovědi odpovídá na otázky o své kariéře, těžkých začátcích i nenávistných útocích, kterým kvůli své sexuální orientaci i barvě pleti musel čelit. Jana Bendiga nyní poznáte také očima jeho nejbližších a prostřednictvím dosud nezveřejněných fotografií! 

David Miřejovský: Amerika na mušce

David Miřejovský se během svého působení v Americe věnoval řadě zásadních témat – od prezidentských voleb Biden vs. Trump přes covidovou pandemii až po vzestup hnutí BLM. Pokrýval ale také řádění šílených střelců, která pravidelně otřásají americkou veřejností. Na pozadí zážitků z natáčení i ze života v Americe nyní osvětluje, proč část Američanů nedá na zbraně dopustit a proč je část z duše nenávidí. Poznejte americkou realitu očima žurnalisty, který se dostane i do míst, kam běžný turista nezavítá!

Kristýna P.: Latte bez mlíka

Autorka ke knize říká: „Psal se rok 2018, byl prosinec. Na bar přišla paní a zcela vážně si objednala latte bez mlíka s sebou. Tedy jsme u baru byli tři a všichni jsme otevřeli pusy dokořán. 

Ale náš zákazník, náš pán. A takhle vznikl úspěšný instagramový účet Latte bez mlíka, kde se může svěřit kdokoliv s čímkoliv bez ohledu na pozici. A že jsou to někdy perly! Pobavte se těmi nejlepšími hláškami, které vás dostanou do kolen.“

Eva Večerková: Posvícení a hody v Čechách a na Moravě 

Publikace renomované etnografky přináší nejen zajímavé svědectví o současné podobě posvícenských slavností, k nimž neodmyslitelně patří hostiny v širším rodinném kruhu, uctívání zesnulých předků i rituální zabíjení zvířat, ale podává i ucelený kulturně historický pohled na posvícení a hody a komentuje historické události, jež tradici posvícení ovlivnily. 

Samostatný oddíl je věnován zvláštnostem hodů na Moravě, např. úloze chasy spjaté se stárkovskou organizací. Obrazově bohatě vybavená publikace popisuje obchůzky a průvody, stavění hodového máje s tradičním pořadem zvyků a obřadních tanců a mnohé další. 

Čtenářům se tak nabízí nejen poutavá populárně-naučná kniha, ale i zajímavý dárek pro všechny, kdo uctívají dodržování tradic a rádi se nechají okouzlit folklorem a lidovými slavnostmi. 

Sandra Schmidová: Vyváženě kdekoliv a kdy koliv

Chcete se stravovat zdravě, vyváženě, neomezovat se a ještě zhubnout? 

Tato kniha vás naučí jíst vyváženou stravu, která zasytí, její příprava vás bude bavit, jídlo vám bude chutnat a zhubnutí bude udržitelné. Nebudete mít pocit, že strádáte. 

67 snadných receptů s vyváženým složením živin a minerálů vám vaši cestou za zdravým stravováním značně ulehčí a inspirující jídelníček pro 14 dní vám pomůže na tento udržitelný způsob přejít. Tím, že nebudete hladovět a mít chutě na sladké, bude snadné u něj zůstat. 

Tony Lewin. Století BMW

Století BMW je kronikou jedné z nejpozoruhodnějších dopravních společností v historii, která se v poslední době věnuje zejména výrobě motocyklů a aut. Vydáte se na výlet do historie a uvidíte proměny značky od jejích leteckých kořenů přes předválečné motocykly či poválečné obnovy až po mohutné modely M a superbiky současnosti. 

Století BMW je kompletní přehlídkou tohoto giganta německého inženýrství. V této podrobné knize naleznete podobu stovek historických, současných i závodních vozů a motocyklů. 

Publikace je doplněna mnoha fotografiemi pocházejícími přímo z historických archivů BMW a fascinujícím textem o celé historii této značky. 

Kniha by tedy rozhodně neměla chybět v knihovně žádného milovníka BMW! 

Marián Šuman-Hreblay: Encyklopedie motocyklů

Tato encyklopedie českých a slovenských motocyklů obsahuje krásky na dvou kolech od roku 1899 až po současnost.

Kniha nabízí podrobný přehled českých a slovenských výrobců motocyklů, stovky modelů od počátku motorismu do současnosti, samozřejmě nechybí ani první český motocykl Laurin & Klement z roku 1899. 

Dále zde najdete cestovní, sportovní a závodní motocykly, minimotocykly a tříkoly. Dále skútry, motokola, motorové koloběžky a jízdní kola s pomocným motorem. 

Obsah knihy je mnohem obsáhlejší: najdete zde i postranní vozíky a motocykly s naftovým motorem, zapomenuté projekty, studie a prototypy, motocyklová produkce v meziválečném období, zajímavosti z konstrukce motocyklů, počty vyrobených kusů a technické údaje vybraných modelů. 

Samozřejmě zde budou představení i slavní konstruktéři, závodníci a další osobnosti. 

Máte v rodině milovníka motorek? Zřejmě jste našli ten pravý dárek pro něj/ni. 

Denis Bernard, Basile Davoine, Julien Holtz, Gérard Holtz: Sto let 24 hodin Le Mans

Legendární vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans oslavil v tomto roce stoleté výročí a tato jedinečná výpravná publikace mapuje kompletní historii jednoho z největších podniků světového motosportu.

Krásné a unikátní fotografie, přehledná infografika, legendární značky a týmy, nejslavnější jezdci, pohled do zákulisí, rekordy, tragické události, zajímavosti a perličky – zkrátka vše, co jste kdy chtěli vědět o fenoménu jménem Le Mans. 

Stále nemáte dárek pro přítele, tátu, či bráchu? Možná jste jej právě našli! 

Kartin Ayad – Ďábel se skrývá v lásce

Jaké to je, když se splněný sen o lásce změní v noční můru? Jaké je zjistit, že všechno byla jen manipulace a iluze?
O tom je autobiografický román vyprávějící o autorčině životě v Káhiře a o tom, jak se dostala do velice toxického vztahu s Egypťanem s narcistickou poruchou a hraniční poruchou osobnosti, jehož si nakonec i vzala. V době, kdy začaly padat jeho masky, s ním zůstala uvězněná v absolutní izolaci lockdownu roku 2020 obklopená jeho fantazijním světem plným lží, psychického týrání a pokusů o nevěru doplněných drogovou závislostí. Na své cestě za osvobozením několikrát podlehla psychickému vydírání a hře na lásku.
Z každé těžké situace lze ale najít cestu ven, a právě to je poselstvím knihy Ďábel se skrývá v lásce.

Zdroj úvodní fotografie: www.depositphotos.com