Deset říjnových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

- Reklama -

V říjnu se kromě koncertů roztrhl pytel i s vidoeklipy. Známá jména opět zapracovala a rozhodně je na co se koukat. Našlo se ale i pár nových, nebo méně známých interpretů. I česká scéna tentokrát nelenila a dokázala zaujmout. Mnozí se nás snažili chytit letní či retro atmosférou, nebychěla ani hra se světly.

Mydy Rabycad – AIN’T NO LIGHT

Skvěle postavený klip, který je založen hlavně na hře se světly, zabral kapele tři celé dny. Hlavním tématem je cesta, na jejímž konci se jednotliví členové skupiny sejdou opět dohromady. Česká kapela Mydy Rabycad je známá pro své extravagantní kostýmy a show, a jejich nejnovější klip dostál jejich pověsti.

Zaz – Qué vendrá

Při natáčení klipu zavítala francouzská zpěvačka Zaz až na Kubu. Velmi pestrý klip má v sobě nádech léta, takže nám ještě víc rozzářil krásné říjnové počasí. Poutavým prvkem celého klipu je hra se zrcadly, kde se promítají mladší verze jednotlivých tanečníků.

Nothing But Thieves – Forever & Ever More

Zaujme už úvodní citát od známého anglického básníka Byrona. Pak už začíná samotný klip o dovolené jednoho muže v klasickém prázdninovém komplexu. Další vzpomínka na léto. Zajímavě postavený klip s ještě zajímavějším koncem.

Charli XCX & Troye Sivan – 1999

Charlie XSX spolu s Troyem připravili něco pro ročníky 1990 a níže. Spolu s nimi zavzpomínáme na všechny kultovní počiny, které se staly v 90. letech. Ať už to byly filmové klasiky Titanic nebo Americká krása, první verze hry The Sims nebo začátek kariéry Justina Timberlakea.

Vojtěch Dyk a Patricie Fuxová – Láska z Kateřinic (nový videoklip Vesny)

Příběh klipu se váže ke stoletému výročí založení Československa. Vypráví příběh vojáka z první světové války, který se nechal v Rusku na tři dny pohřbít do společného hrobu, aby přežil, a mohl se vrátit domů ke své ženě. Hlavních rolí se ujali Vojtěch Dyk a Patricie Fuxová, kteří nazpívali tento duet na novou desku skupiny Vesna, kde Fuxová působí. Klip je natočen podle skutečné události.

George Ezra – Hold My Girl

Další singl z desky Staying at Tamara´s, který se dočkal svého klipu. Právě Hold My Girl byla jednou z písní, kteru si zpěvák získal publikum na posledním pražském koncertě ve Foru Karlín (náš fotoreport najdete zde). George sedí bytě, který se postupně napouští vodou, až nemá kam utéct. Kromě zajímavého tématu s vodou, které tu není poprvé, si tvůrci pohráli i se záběry na detaily.

Sigrid – Sucker Punch

Jestliže máte rádi klipy se zajímavým střihem, je tady něco pro vás. Norská zpěvačka Sigrid vytvořila klip, který zaujme svou jednoduchostí, ale zároveň i propracovaností. Je založen na hře s kontrastem a rychlými střihy. Neodpustili si ani drobné efekty, ty ale nesvádějí pozornost od ostatních maličkostí. Na závěr by se neměla opomenout skvělá práce s kamerou. Sigrid opět nabízí jednoduchý klip, který zaujme na první pohled.

The 1975 – Love It If We Made It

Další klip k novince z připravovaného alba A Brief Inquiry Into Online Relationships, kterého se fanoušci dočkají již na konci listopadu. Videoklip obsahuje kromě záběrů na kapelu, ze které ale vidíte jen obrysy v záplavě barev, další obrazy s různými tématy, která hýbají současným světem. To vše je doplněno výkřikovými nápisy. Klip je završen obličeji různých lidí, a na závěr se vypne. Jako iPhone.

I DONT KNOW HOW BUT THEY FOUND ME – Do It All The Time

Další ze série retro klipů. Zábavným prvkem je nahrazení neexistujících muzikantů figurínami, protože kapela má jen dva členy. Vše je ale propracované do detailů a už jen velikost obrazovky vás zaujme. Připadáte si jak v nějakém vesmírném centru, jenž hýří barvami.

Tove Lo – Blue Lips (Short Film)

Tentokrát se nejedná o klip jako takový. Švédská zpěvačka Tove Lo vydává od roku 2014 krátké filmy, které se těsně váží k aktuálnímu albu. To nejnovější nese stejný název jako film – Blue Lips.

Sice ho vydala před rokem, to nám ale nevadí. Vypráví příběh dvou nejlepších kamarádek, které si vyrazily na víkend, během kterého neplatí žádné zábrany. Vše je přirozeně doplněno o hudební tvorbu a herecký výkon Tove Lo.