Na v pořadí šesté SLOU Days přijala pozvání ikona trendsettingu, etického přístupu a inovací v oblasti textilního průmyslu Dominique Peclers. Nově byl uveden i nový koncept Galleries – instalace, která vás vtáhne.

Akce SLOU Days se poprvé uskutečnila již v roce 2015, tehdy ještě pod názvem Sustainable Fashion Day a byla součástí programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Zakladatelkou je Kamila Boudová, která v současné době působí v Paříži, kde vyučuje o udržitelné módě. V Čechách se s ní můžete setkat skrze online semináře o podnikání a udržitelné módě, které vede pod názvem Moyomi.
Galleries je nový projekt, který se stal součástí SLOU Days. Interaktivní a edukativní instalace, která vtáhne návštěvníka do sekce Living, Fashion nebo Beauty.

Dominique Peclers – legenda trendsettingu. Snaží se pomáhat lokálním výrobcům rozšířit prodej mimo svou zemi, aby nebyli závislí jen na poptávce turistů nebo místních obyvatel, kteří jim ale nemohou zaplatit tolik, jakou cenu zboží opravdu má. V roce 1970 založila trendsettingový podnik Preclers, který vedla přes 30 let. Nyní je partnerkou značky Animaná, kterou založila Adriana Marina. Ta se zabývá výrobou textilu z vlny ovcí a lam. Textilii nebarví, nechávají ji takovou, jakou ji ze zvířat oholí.

Značky, které na SLOU Days vystavují, jsou přísně vybírány Kamilou a splňují požadavek, aby využívaly lokální nebo evropské materiály s certifikací. Vedle většiny módních značek se zde vyjímaly například přírodní barvy pod názvem Mlékovky, vyráběné u nás. Jsou šetrné a bezpečné, vhodné například pro děti a jejich prstové malování.

Nebo také značka Jack n‘ Jill, která se zabývá výrobou ústní hygieny již od prvních dnů miminka, a nově také začíná s výrobou hygieny pro dospělé.
Stálicí se již stal Freshlabels, který se snaží ukázat lidem, aby třídili, recyklovali a používali produkty, jako třeba kelímky na kávu take away, znovu a znovu. Za zmínku také stojí italská značka OWAY, která vyrábí přírodní vlasovou a tělovou péči.

Poprvé na českém trhu se zde objevil materiál z kokosového vlákna a také z vláken z listů ananasu. Využije se tak odpadový materiál při zpracování plodů pro konzumaci. Materiál z ananasových listů zde využívá LUCIELA TASCHEN, která vyrábí kabelky a batohy z tohoto unikátního materiálu.