- Reklama -

Loni se Melodkou během akce Afterdark Fair proháněli všemožní démoni a chovanci strašidelného blázince. Letos se přímo v centru, v Kabinetu Múz, do noci vydaly noční můry. Kapely jsou nachystané, barmani čepují první piva a lidé pomalu proudí dovnitř…

afterdark-1

Koncertní večer otevřela brněnská kapela Scar Industry. Publikum ze začátku nebylo zrovna početné a ti, kteří dorazili pozdě, mají rozhodně čeho litovat. Na pódium přišla banda obyčejných chlápků, kteří předvedli skvělou muziku. Osobně je považuji za nejpříjemnější překvapení celého večera.

afterdark-2

Celý parket zaplnilo až vystoupení kapely Derias & Spars, hrající gothic rock, jejichž úvodní číslo opravdu stálo za to. Nechyběly řady rozvášněných fanynek, které ocenily každou píseň potleskem. Song The Green Wedding Day provázely vokály dvou křehkých blondýnek, které zjemnily dosud pouze pánskou jízdu. Jako další zahrála skupina Tezaura, která zároveň celou akci uspořádala.

Představili a zároveň pokřtili své nové album Heartcore, ne šampaňským, ale pořádnou dávkou ginu. Hudební čísla prostřídala démonická tanečnice pole dance, která předvedla odvážné kousky na song od kapely KORN. Hřebem večera byla německá Lacrimas Profundere, která brázdí vody hudebního průmyslu už přes dvacet let. Jejich muzika byla pomalejší a mírně depresivní, zvláště po živé Tezauře. Večer uzavřeli další Brňáci, doom metaloví Somnus Aeternus.

afterdark-3

Kdo chtěl na chvíli odpočinout uším od metalového nářezu, trávil čas v přední části klubu. Krom dostatečné porce alkoholu se návštěvníci mohli kochat na stáncích s metalovou a steampunkovou módou. A dokonce si s sebou nějakou tu věcičku odnést.

 

AFTERDARK FAIR 2016 @ Kabinet MÚZ, Brno