O víkendu se to v brněnské Melodce a přilehlém Buranteatr rozjelo ve velkém. Slečny v kůži a síťovaných punčochách, dlouhých nabíraných sukních a korzetech. Litry umělé krve, šílenci všeho druhu a zvuk horrorcore a neo gothic rocku. Proběhl další ročník Afterdark Fairu – festivalu undergroundové scény. Letos na téma “Madhouse”.

A program byl pěkně našlapaný od brzkého odpoledne až do pozdních nočních hodin. Účastníci se mohli pokochat prodejními stánky značek jako je Black Cat, Classy Lady a nadlábnout se u pultu bistra Fresh Freaks. V předsálí také probíhala výstava obrazů brněnského umělce Štěpána Gumana, který maluje pod uměleckým jménem Sant Franiel postapokalyptické výjevy.

Afterdark

Krom bohatého hudebního programu měli organizátoři přichystané i množství perliček. Taneční vystoupení gothic břišních tanečnic, amazonek a slečen u tyče. Autorská čtení Chašmodského a Básníka Ticha, tematicky laděné přednášky, módní přehlídku již zmíněné značky Black Cat a nakonec taky vystoupení burleskní tanečnice Scarlett Cissa. Přichystaný byl i správně zvrhlý fotokoutek s umělou krví, injekčním stříkačkami a omlácenými panenkami.

Afterdark

Z hudebního doprovodu jsme si nemohli nechat ujít Tezauru, Rattle Bucket a Insania. Vystoupení Tezaury byl zážitek – zpěvačka Lorieneta, krom skvělého zpěvu, umí pracovat s publikem a její rozvernost brzy všechny nakazila. Celé vystoupení ozvláštňovala tanečnice z Institutu Blanca, která se elegantně proplétala obručí zavěšenou nad pódiem.

Afterdark

Během koncertu Rattle Bucket se obecenstvo začalo rozjíždět a u pódia pomalu vznikal kotel, o který jsme se nemohli nechat ochudit. V momentě, kdy na pódium přišla třešnička na dortu – kapela Insania, rozhýbaly se i ty nejzatvrzelejší solné sloupy v sále. Musím přiznat, že ani s jednou z kapel jsem doteď neměla tu čest. Odcházela jsem nadšená a Božská komedie od Insanie mi ve sluchátkách hraje teď bez přestání.
Budiž pro mě jen poučením pro příště, že takový korzet vypadá moc hezky, ale pogovat v něm není úplně nejlepší nápad. Pokud nechcete přijít o dech.

 

Afterdark Fair 2015, MADHOUSE @ Brno