Fotoreport: Bianca Casady v Arše a modré židle, kam se podíváš

106

O víkendu skončilo třinácté Quadriennale, přehlídka divadla a scénografie, jejímž hlavním tématem se stal Sdílený prostor – hudba, počasí, politika. Organizátoři připravili nepřeberné množství koncertů, výstav, workshopů a instalací ve veřejném prostoru.

Pražské Q.

V rámci toho pražského vystoupila Bianca Casady v Divadle Archa. Coco ze sesterského dua Coco Rosie představila svou speciální projekci s živým hudebním doprovodem. Až po strop zaplněný sál byl svědkem živě zahraného soundtracku k filmu, který Bianca právě dokončuje. V první části představení bylo středem pozornosti bílé plátno, zpívající Bianca schovaná takřka v úplné tmě.

Pražské Q.

Klíčová slova automaticky vyťukávaná do konceptu a uložená v telefonu mi zní s odstupem času zvláštně, skoro šíleně. Klauni. Masky. Přirozené světlo. Cigaretový kouř. Detailní záběry na ramínka. Letící čáp. Staré fotky v kufru. Čistý ubrus na stole. Spálená tráva. Kontrasty. Film. Druhá část představení přinesla plnohodnotný koncert, klauni byli středem pozornosti i na pódiu. Zazněly společné písně, viděli jsme výrazový tanec, slyšeli smích a cítili smutek. Surreální, ale milé.

 

Bianca Casady @ Divadlo Archa, Praha