Festivalpark v Hradci Králové se ve středu 22. srpna již posedmnácté zaplnil tisíci příznivci rapu z celého světa. Vypukl zde další ročník festivalu HIP HOP KEMP 2018 – nejpopulárnější hip hopové akce ve střední a východní Evropě.
My na místě samozřejmě také nechybíme a zachycujeme pro vás průběžně celé tři dny na královehradeckém letišti prostřednictvím našeho objektivu.

Čtvrtek…

Během tří dnů se na šesti pódiích objeví stovky vystupujících mapujících světovou i tuzemskou hip hopovou scénu.

Ve čtvrtek nás nejvíce zaujaly kapely Hilltop Hoods a $UICIDEBOY$, dnes nás čeká program mnohem bohatší: mimo jiné se na pódiích objeví čeští PSH, američtí Evidence či GZA, zakladatel skupiny Wu-Tan Clan.

HIP HOP KEMP 2018 – čtvrtek

Pátek…

V pátek počasí příliš nepřálo, záblesky slunečních paprsků se na nebi praly s těžkými mraky, které nám servírovaly hustý déšť.

Návštěvníkům Hip Hop Kempu to však náladu nezkazilo a nechali se bavit plejádou skvělých interpretů: řada fanoušků si samozřejmě nenechala ujít show zakladatele kultovních Wu-Tan Klan GZA, polského rappera Palucha, do varu nás dostal i americký Evidence, Kanaďan Def3 nebo například němečtí Zugezogen Maskulin. Pozadu nezůstali ani čeští PSH.

HIP HOP KEMP 2018 – pátek

Sobota…

V sobotu se počasí umoudřilo a my si tak mohli festival užít na plné pecky.

Na nostalgickou notu nás naladila kapela Chaozz, která se po 16 letech dala opět dohromady a vyrazila na česká pódia.
Vystoupení, na které jsme se nejvíce těšili, se také vydařilo na výbornou (pokud tedy nepočítáme páteční koncert GZA). Katorah Kasanova Marrero aka Young M.A, 26letá rapperka z Brooklynu, která si na stage přizvala brooklynského rappera KorLeoneho, předvedla fanouškům mimořádně povedenou show, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.
Dále vystoupili Kontrafakt, stálice, bez kterých by se Hip Hop Kemp neobešel, americký rapper Hopsin, na pódiu jsme mohli vidět i rappera Ro Spita a producenta 14 KT aka RSXGLD.
Letošní Hip Hop Kemp se vydařil jak po hudební, tak i organizační stránce a my se už těšíme na chvíli, kdy se dozvíme termín příštího ročníku!

HIP HOP KEMP 2018 – sobota