- Reklama -

Ve dnech od 22. do 25. 10. 2017 zaplavil Opavu příval kultury od studentů Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo ze Slezské univerzity v Opavě festivalem Na Cestě s podtitulem „rovnou za nosem“.

Festival se stal multikulturní záležitostí už po jedenácté. Zvládl propojit hned několik stylů a zálib. Svůj nabitý program měl zaplněn převážně divadlem, ale nezapomnělo se ani na hudbu, literaturu či film. Samozřejmě ani věk pro festival nehrál roli, a tak zatímco večerní scénické čtení bylo určeno pro dospělé, úterní ráno patřilo dětem s pohádkou o Bílé Velrybě, kterou ztvárnili studenti Kulturní dramaturgie, stejně jako větší část programu.

Zpěvačka Hana Fialová

Všechno ale nebylo jen na samotných studentech. Podporu měli zajisté od rektora i děkana Slezské univerzity a města Opavy. Ale ani tak v tom nebyli sami. Podpořit je přijelo divadlo Malá inventura z Prahy nebo třeba zpěvačka Hana Fialová, která se v Opavě narodila a přijela mladé umělce podpořit. Své prostory jim pak propůjčil Klub ART a Jazz Café Evžen.

Program byl tedy velmi pestrý a ačkoliv počasí úplně nepřálo, o návštěvníky festival nouzi rozhodně neměl.
Na kapelu Šamanovo zboží sice zase tolik lidí nepřišlo, ale mě jejich vystoupení zaujalo. Kdo by si taky neužil rockový koncert s pivem na stole a příjemnou obsluhou?

kapela Šamanovo zboží

Za mě jsou dojmy z festivalu jasné; počasí možná nestálo za nic, ale kde jinde byste si během čtyř dnů užili tolik nestrojené kultury v příjemném prostředí? Stačilo mít po ruce program a jít rovnou za nosem. Uvidíme, co pro nás organizátoři připraví na příští rok…

festival NA CESTĚ 2017 @ Opava