- Reklama -

Do Akropole jsem se ve čtvrtek vydala z Holešovic pěšky. V uších poslední album Stay Gold, na tváři konečně po několika dnech úsměv, který mě hnal do první řady. Byla jsem si naprosto jistá, že First Aid Kit mě nemohou zklamat. Ba co víc, koncert švédského dua teď řadím mezi ty nejzásadnější v mém životě.

FAK

Sestry Klara a Johanna si jako support přivezli úžasného, něžného a vtipného Jo Rose z Manchesteru. Kytara, hlas a charisma někdy stačí na to podmanit si i ty, kteří s napětím čekají na hlavní hvězdu.
Kousek po osmé hodině se roztáhla opona a ještě před zazněním prvního tónu přišly obrovské ovace, husí kůže a úvodní Stay Gold z aktuálního alba nám naznačila, jakým směrem se večer bude ubírat. Následovaly Blue, King of the World, Waitress Song, Shattered & Hollow, In the Hearts of Men a po nich přišel první z dech beroucích okamžiků koncertu. Klara a Johanna požádaly o naprosté ticho, stouply si na okraj pódia a bez mikrofonu vystřihly akustickou Ghost Town. Jediné co mě rušilo, byly moje vlastní emoce.

Naprosto dokonalá hudební a světelná show pokračovala a gradovala víc a víc. Slyšeli jsme cover Boba Dylana, viděli divokou a roztančenou Johannu a aplaudovali bubeníkovi Niclasovi a věčně se usmívajícímu „hrajícímu producentovi“ Miku Mogisovi. Dva fantastické hlasy, skvělý zvuk, nadšené publikum. Závěrečnou Emmylou si celá Akropole zazpívala společně.

FAK

Bylo to poprvé a dle slov Klary to nebylo naposledy. Na tenhle den, večer a zážitek už jistojistě nezapomenu. A až se holky znovu vrátí, zase někomu napíšu zprávu: Bylo to nádherné.

 

First Aid Kit @ Palác Akropolis, 2. 10. 2014