- Reklama -

Fritz Kalkbrenner do Roxy přijel na víkend 14.-15. 11. odehrát dvojkoncert, který byl součástí jeho turné k představení nové desky Ways Over Water. Jedná se o Fritzovo čtvrté studiové album, jemuž předcházela alba Here Today Gone Tomorrow, Sick Travellin‘ a Suol Mates.

Do pražské Roxy jsem dorazila krátce před půlnocí. Klub byl v tu dobu již značně zaplněný, takže jsem si odložila věci do šatny a vyhlídla si dobré místo k focení. Na stagi mezitím hrála DJka Meggy a dav se pomalu pohupoval do rytmu, který udávala. Všichni již očekávali příchod hlavní hvězdy večera – Fritze Kalkbrennera.

Kalkbrenner 2

Mladší bratr Paula Kalkbrennera nastoupil na pódium očividně ve velmi dobrém rozpoložení. Škoda jen, že zvuk v Roxy zněl jako ve skleníku. Zkusila jsem se přesunout na chvílí na místo ke zvukařům, kde by měl být zvuk nejlepší, ale bohužel ani zde jsem pořádně nerozuměla jeho zpěvu. Alespoň vzduch i teplota zde byly snesitelnější. Roxy byla po půlnoci kompletně vyprodaná, návštěvníky lákala také pestrá vizuální LED show, která doplňovala Fritzův koncert.

I přes veškeré mé výtky si myslím, že publiku se koncert líbil a užili si ho. To bylo nejvíce samozřejmě znát, když dav rozpoznal začátek skladby Sky and Sand, kterou složil společně se svým bratrem Paulem. V tu chvíli v Roxy vzplanula davová hysterie a tanečníci byli ve svém živlu.

Po skončení koncertu jsem nejenom já Roxy ihned opustila, jelikož dlouhodobý pobyt v sauně není zdraví prospěšný.

Fritz Kalkbrenner @ Roxy Praha, 15. 11. 2014