- Reklama -

Samotáři, Jedna ruka netleská, Ve stínu, Teorie tygra, Yuma, Normal, Grandhotel. To je jen zlomek výčtu filmů, ke kterým složil hudbu Jan P. Muchow a které zahrál se svým hudebním ansámblem v divadle Archa 20. května.

Kalle

Představení zahájilo skoro až nenápadně duo Kalle, které se může pochlubit žánrovými cenami Apollo a Anděl. Není se čemu divit. Kouzelný hlas Veroniky Buriánkové a podmanivá kytara Davida Zemana vám nejspíše učaruje. Publikum v divadle Archa si rozhodně získali a navodili skoro až intimní atmosféru.

Kapela doprovázející Muchowa nastoupila na úvodní píseň z filmu Yuma a zbytek večera krásně navázal na atmosféru, již po sobě zanechala předchozí kapela. Samotný Jan P. Muchow se držel spíše v pozadí u baskytary a nechával vyniknout pronikavý zpěv Emy Brabcové a Václava Havelky. Až téměř v závěru vystoupil ze stínu a chopil se též mikrofonu, aby společně s dvojicí zazpíval známou píseň Lucky Boy z filmu Samotáři.

Introvertní až intimní s kapkou nostalgie. Takový byl večer v podání mistra české filmové hudby v doprovodu skvělých muzikantů. Víc takových koncertů!

 

Jan P. Muchow & The Antagonists @ Divadlo Archa, Praha