- Reklama -

Hororová scénografie s promítačkou, propracovaná hra světel v mlze a dva britští interpreti v pražském klubu ROXY. Večer plný tvrdší hudby i pochopení s neskutečně přátelskou atmosférou. Do Česka už potřetí zavítal energický mladý zpěvák Yungblud s pěkně nabitou show!

Saint PHNX v klubu ROXY
Saint PHNX (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

A také výběr předskokanů byl více než dobrý. O takovém zahřátí by si mohly jiné kapely nechat jen zdát. Skotští předskokani Saint PHNX nastoupili do mlžného dýmu nasvíceného modrou a červenou barvou velmi čile. Hned první tóny roztančily celý klub, a to včetně bubeníka, který ve stoje udával rytmus za bicí soupravou. U druhé písničky se nečekaně vyměnil frontman s jeho bratrem za bubny a na chvíli si prohazují role. Je vidět, že to v Glasgow umí pořádně rozjet.

Yungblud v ROXY
Yungblud (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Po skončení a krátké přípravě pódia se všechny fanynky a fanoušci dočkali hlavního hřebu večera – mladého zpěváka Yungbluda. Před nástupem sál potemněl a šero prořezával pouze zkreslený, tlumený hlas. Náhle se rozsvítil problikávající projektor s velkým nápisem zpěvákova jména na zadní stěně jeviště. Tu pokrývala bílá látka a celá scéna působila jako z hororu. Dojem umocnily postavy v kuklách nesoucí černé vlajky, po nichž na stage přiklusal sám Yungblud. Smršť hudby doplnil promyšleně navržený design pódia s množstvím světel na stojanech za kapelou.

Začínalo se oblíbenou skladbou 21st Century Liability, po které nese název celé jeho první album vydané před rokem. Světelná show, která se povětšinou držela v decentních odstínech žluté a bílé v doprovodu fialové nebo červené, dokázala předat většinu pozornosti výrazně nalíčenému zpěvákovi. Druhá skladba byla Parents, což je zároveň první singl z nového alba. První svižnou trojici završila I Love You, Will You Marry Me, při které vyznání lásky zpívalo celé hlediště.

Yungblud v ROXY
Yungblud (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Yungblud po celé léto vystupoval na festivalech v ženských šatech. A kdo by si snad ze začátku myslel, že Prahu v tomto ohledu vynechá, byl vyveden z omylu v polovině vystoupení, kdy ze zákulisí přišel převlečený. Chybět nesměly ani jeho ikonické růžové ponožky.
Nadšený dav nepřišel ani o akustickou verzi písniček Waiting On The Weekend a Casual Sabotage. A jak už tomu u pomalejších akustických verzí bývá, panovala přátelská až dojemná atmosféra. 

Yungblud v ROXY
Yungblud (Autorka fotografie: Marcela Juříčková © Kulturio.cz)

Po vyvolávání přidává skladbu Braindead!, při které odbíhají lidé od baru a vrhají se tančit do víru kotle. Po chvíli přemlouvání ze strany publika po této skladbě přidává ještě písničky Hope For The Underrated Youth a Machine Gun. Ta svou rychlou dynamikou na hranici rapu přináší celému večeru pomyslnou korunu a Yungblud si ji doslova nasazuje. Ukázal, že v Česku svou silnou základnu rozhodně má.  A alespoň pro fanoušky na koncertu je i králem, nebo možná královnou večera.

YUNGBLUD @ ROXY, Praha