Už podruhé se tahle úžasná houslistka, zpěvačka a tanečnice v jedné osobě ukázala v Praze. Na Lindsey před vchodem do Žlutých lázní čekal dav nedočkavých fanoušků, všichni se nemohli dočkat koncertu pod širým nebem…

Žluté lázně se otevřely už v 18 hodin a hned od začátku se začaly plnit. Lindsey hrála až od 20 hodin, to fanouškům nevadilo, o muziku se zatím staral DJ. Jakmile oznámil, že končí a přichází hlavní hvězda, byla znát obrovská nedočkavost. Skandování Lindsey, Lindsey se několikrát opakovalo. Lindsey si nejspíš užívala tuhle přízeň a dala si na čas – vyčkala, až budou její fanoušci pořádně nažhavení.

A jaký byl koncert? Lindsey předvedla výbornou show. Nejdříve se na pódiu předvedla sama. Musím říct, že mě stále udivuje, jak spojuje tanec a hru na housle, jak bez přerušení hraje a přitom předvádí úžasné kreace. Během dalších skladeb se rozzářily tři obří obrazovky v pozadí a vizuálně doplňily její skladby, tak, jak je známe z Youtube. Aby toho nebylo málo, přidaly se k ní čtyři energické tanečnice.

Občas se Lindsey rozpovídala a díky tomu jsme se dozvěděli o její oblíbené skladbě, nezapomněla pozdravit „hráčské“ fanoušky, protože některé z jejích skladeb vznikly na základě hudby z počítačových her.
Podle reakcí, které jsem zaslechl po koncertu, byli všichni nadšení. Slyšel jsem chválu jak na celý koncert, tak i na výběr prostoru Žlutých lázní.

 

Lindsey Stirling @ Praha, 11. 7. 2015