- Reklama -

2. října se v rámci evropského turné v pražské Roxy uskutečnil koncert dánského mistra elektronické scény Trentemøllera. Ten do České repubiky zavítal letos již podruhé, společně se svým live bandem.

Před hlavním večerním programem proběhl koncert předskokanů – dánského elektronického dua First Hate. Výběr předkapely byl skvělý, půdu pro Trentemøllera připravili Firs Hate báječně. Myslím si, že jsem rozhodně nebyla jediná, kdo v jejich show viděl hodně z Davida Gahana.

Po zhasnutí světel se atmosféra dala krájet a vše umocňovala ještě decentní světelná show, která svým blikáním připomínala tep srdce. Po příchodu charismatického Anderse Trentemøllera, jak jinak než v typickém dress codu s kloboukem, začal úžasný koncert.
Poslední album Lost jsem měla naposlouchané velmi a těšila jsem se, že zahrají hlavně ty „méně“ známé skladby. Celá stage byla zahalena v mlze a světelná show doplněna o stroboskopy, které gradovaly s vystoupením. Světla svítila zpoza hudebníky a vytvářela z nich siluety.

Celou dobu jsem se bohužel nemohla zbavit dojmu, že dav je zkoprnělý, Trentemøller musel publikum několikrát vybízet k podpoře. Možná to bylo také tím, že Roxy byla opravdu přeplněná a bylo dost velké teplo.
Odehráli skladby jak z posledního alba, tak i z předposledního – Into the Great Wide Yonder. Skladba Even Though You’re With Another Girl, která je doprovázena vokály naprosto úžásné Marie Fisker, zněla tak božsky, že jsem na chvíli úplně zapomněla, kde jsem.

Po odchodu z pódia si návštěvníci vyžadovali přídavek a kapela nastoupila v kompletní sestavě s patrně nejznámější skladbou Moan.

V tu chvíli se jí dostává za celý večer asi největšího ohlasu. V live podání skladba získala úplně nový rozměr a chvíli jsem si přišla jako na metalovém koncertě. Celý večer byl završen remakem skladby Silver Surfer, Ghost Rider Go!!!

Celý koncert byl hodně živý a velmi kytarový – až to chvílemi vůbec nepřípomínalo elektroniku. Byl to úžasný zážitek.

 

Trentemøller@Roxy Praha, 2. 10. 2014