Mladá značka Holokolo je známá důrazem na stylovou podobu svých trikotů a v nastavené laťce chce pokračovat i letos. Ve spolupráci se čtveřicí renomovaných umělců z Česka proto vytvořila zcela novou limitovanou kolekci 13 dresů. Designové trikoty pro muže a ženy navrhl designér Henry Wielgus, ilustrátorka Myokard, graffiti tvůrce Pauser či autistický ilustrátor Matěj z projektu Maappi. Každý z nich pojal dres nejen jako sportovní trikot, ale spíše jako umělecké dílo zdobené vzorem pneumatiky, květin či krajiny. Z každého kousku tak vyzařuje euforie, kterou jízda na kole přináší. Unikátní soubor dresů, které mají za cíl dodat každému cyklistovi na sebevědomí, se dostaly do prodeje již v dubnu. Každý dres navíc splňuje vše, co ty ostatní od Holokolo – jsou cenově dostupné a ušité v široké paletě velikostí od XS až po 6XL. 

„Snažili jsme se vystihnout, co pro nás osobně kolo, a hlavně jízda na něm, znamená. Jako společný prvek jsme si zvolili otisk vzorku kola na cestě,” vysvětluje oceňovaný designér Henry Wielgus. Sám je prý majitelem starého horského kola, na němž jezdí od svých 14 let. Ač ho nazývá “vrzající ostudou”, rád na něm vyjede na nákup, trénink, koupání v řece i rodinné výlety po cyklostezce. Tvůrce ikonických lustrů a nábytku přizval k tvorbě dresů celou svou rodinu. S dětmi se vybavili starými cyklo plášti a použili je jako razítka. Při práci se pak všichni drželi hesla “jízda je cíl” a vznikly tak potisky plné energie a smyků, i pečlivě napojených ornamentů s barevnými přechody. Wielgus nejdříve s malými pomocníky pracoval ručně, výsledný vzor nakonec poskládali v počítači. 

Barvy hrají prim i na dresu, který pro Holokolo vytvořil mladý autistický designér Matěj Hošek. Tvůrce projektu Maappi je též náruživým cyklistou a pro slovenského výrobce v minulosti navrhl prodejně velmi úspěšný trikot. Na vzájemnou spolupráci proto Holokolo navázalo znovu a mohl tak vzniknout unisexový vzor Vítězného oblouku. Neodmyslitelný symbol cyklistické soutěže Tour de France navíc zdobí jména všech vítězů Staré dámy. 

„Jezdím hlavně pro radost. Miluju ten pocit volnosti a čistou hlavu. Kromě toho je super vypadat na kole dobře,” je přesvědčena ilustrátorka Dana Lédl alias Myokard, která si nejraději užívá vyjížďky na svém Gravel biku v okolí Brdských lesů a Berounky. Pod mottem “ride like a girl” vytvořila celkem čtyři dámské dresy. Všechny spojují květinové vzory, krajina a žena na kole. Pastelové odstíny, sytě fialová a růžová pak vyjadřují euforický pocit z jízdy a nabyté sebevědomí.

Odvážnou kombinaci světla a tmy, dobra a zla, zvolil pro své pánské a dámské dresy graffiti writer Pauser. Jako zkušený oděvní designér si dal navíc za cíl vystoupit z unifikovanosti běžných cyklodresů a trikoty pojal nejen jako sportovní oblečení, ale spíše módní záležitost či kus uměleckého díla. Základní bílou a černou textilii opepřil pestrými kontrastními barvami a vybavil je prvky vycházejícími z historie graffiti i své vlastní tvorby. „Nejsem z těch, kdo má na cyklistiku vysoké nároky. Na druhou stranu mám rád, když všechno funguje tak, jak má a člověk se pak může věnovat aktivitě na sto procent,” zakončuje umělec Pauser.

Limitovaná edice dresů, ve kterých každý cyklista zazáří v přírodě i ve městě, je k dostání na e-shopu www.holokolo.cz.