Posloucháte stále dokola svou uloženou hudbu, která je sice bezva, ale už vás přeci jen trošku nudí, ale zároveň se vám nedaří objevit něco nového? Pak určitě věnujte pozornost tomuto článku, jelikož zde o pořádnou porci hudby nebude rozhodně nouze. Představím vám totiž 10 alb, které vyšly v květnu a podle mě určitě stojí za poslech.

1. pluko – BLEACH (Hi-Fi)

Tohle elektronické album obsahuje velké množství parádních skladeb, které vás zvednou ze židle, a to díky svému tempu, které však není nějak přehnaně rychlé, ale zcela určitě se ani netáhne. Jedná se o ideální album na blížící se letní vibe nebo party, jelikož je pozitivní, energické a svou lehkostí, originálním soundem nebo prací s vokály prostě nadchne. 


2. ATRIP – TANZPARTEI

Při popisu prvního alba jsem se zmínil o letním vibu a do toho bych zcela určitě zařadil i Atripovo TANZPARTEI. Jedná se o další porci pozitivní hudby, kterou budete chtít mít v uších přes celé léto při svých výletech a vychutnávání letních momentů.


3. Daniel Allan, Reo Cragun – Criteria

Jestli máte rádi trap, mohlo by být toto album právě pro vás. Album obsahuje celou řadu originálních zvuků a díky tomu bych si troufl napsat, že je album dost fresh. Připomíná též hudbu australského Fluma, který vystupuje z norem a tvoří dosti jinou hudbu než všichni ostatní. Takže pokud jste jeho fanoušek, tohle album vás bude bavit.


4. Fred again, Brian Eno – Secret Life

Jedná se o trošku netradiční počin od Freda, který se stal jedním z „nejvyhypovanějších“ umělců posledních dvou let. Na vytvoření alba se spojil s Brianem Enoem a společně vytvořili krásné, atmosférické ambientní album, které vás dojme. Určitě stojí za poslech.


5. MELVV – Polychrome

Další z elektro alb, které předznamenává úspěšnou hudební budoucnost interpreta a také další z alb, tentokrát se nebojím napsat, přímo stvořené na léto. Práce s vokály je fascinující a díky své originalitě, kterou uslyšíte, pakliže si album pustíte, si myslím, že o MELVVOVI ještě rozhodně uslyšíme.


6. LP Giobbi – Light Places 

V pozitivní náladě ještě zůstaneme, jelikož tohle elektro/funkové album vás rozhodně roztančí a nenechá váš den padnout do nedobré nálady. Krásné akordy ve spojení s nádhernými vokály vám vykouzlí úsměv na tváři. Doporučuji.


7. Ed Sheeran – – (Deluxe)

Jedná se o romantické a poklidné album, při kterém věřím, že vám oči nezůstanou suché. V album naleznete plno tradičních nástrojů, díky kterým je celé album překrásně organické. Jedná se tedy celkem o rozdílné album ve srovnání s alby dříve zmíněnými.


8. Lewis Capaldi – Broken By Desire To Be Heavenly Sent

Lewis Capaldi je neskutečný umělec s dokonalým hlasem. Přesně to potvrzuje v jeho novém album, které je též pomalejší a podobně jako u Eda Sheerana věřím, že vás dojme. Posuďte sami při poslechu. Litovat nebudete.


9. Daft Punk – Random Access Memories (10th Anniversary Edition)

Daft Punk slaví 10. výročí na scéně a přicházejí s pořádnou porcí hudby, mezi kterou nalezneme třeba legendárního Pharrella Wiliamse, a to rovnou na několika skladbách. Album je opět nabité řádnou pozitivní náladou. Jedná se o funkový počin, při kterém vám na pár minut zmizí všechny myšlenky na vaše každodenní problémy.


10. Jonas Brothers – The Album

Energetické, trendy a hot. Těmito slovy bych popsal poslední z alb v tomto článku. Jonas Brothers jsou talentovaní umělci a předali světu další kvalitu, kterou nemohu nezařadit do tohoto žebříčku. Tihle hoši zkrátka ví, jak se dělají hity.

Zdroj úvodní fotografie: www.depositphotos.com