Dle názvu je jisté, že tento článek se bude týkat dost možná aktuálně nejlepšího a nejoblíbenějšího tanečního klubu v Praze. Ten nese název EPIC. Ve článku si o něm nejprve shrneme základní informace, poté si představíme jak tuzemské DJ rezidenty klubu, tak zahraniční jména elektronické hudby, která svými sety nejednou roztančila celý podnik.

Co je EPIC?

Jak už bylo v abstraktu článku zmíněno, EPIC je jedním z nejmodernějších tanečních klubů v Praze. Troufl bych si dokonce napsat, že i v celé České republice. Zdobí jej jedno z nejlepších ozvučení a osvětlení. Milovníky taneční hudby potěší, že klub se nesoustředí jen na jeden určitý žánr elektronické hudby, ale naopak v něm zaznívají sety DJs, kteří se věnují všem možným druhům taneční hudby. Lidé, kteří EPIC navštíví, si v něm mohou poslechnout kupříkladu house, progressive nebo třeba techno či hard style (ale i mnoho dalších stylů). Klub se nachází v ulici Revoluční 3, v malé vzdálenosti od známého obchodního centra Palladium a ulice Dlouhé, která je proslulá svou vysokou koncentrací nočních podniků. Na návštěvníky v něm čekají tři patra, z nichž v nejspodnějším naleznou hlavní sál s parketem, nad ním VIP patro, ze kterého mohou mít se shora výhled právě na parket a umělce, kteří právě hrají a patro třetí, které je lidem uzavřeno, jelikož se v něm nachází technické zázemí klubu. 

Kdo za ním stojí?

Za EPICEM stojí skupina Medusa Group a Ministry. První ze zmíněných firem vlastní přes 40 provozoven na Slovensku, v České republice nebo Rakousku. Provozuje síť pivnic či moderních menz, asijskou franšízu wagamma, pekárnu, cukrárnu nebo třeba známý noční klub TRAFO v Bratislavě. Ministry vlastní dva velmi známé kluby Ministry of Fun ve městě Zvolen a Banská Bystrica. Ty jsou v provozu už celých 15 let, což svědčí o jejich kvalitě. Kromě zmíněných klubů poskytuje Ministry profesionální ozvučení a osvětlení (které naleznete i v EPICU). Že se jedná opravdu o kvalitu, dosvědčují eventy, které s Ministry spolupracovaly. Jedná se o jedny z největších a nejznámějších hudebních festivalů světa, jako je kupříkladu Ultra Europe, Sziget nebo Transmission. 

DJs

Pakliže vezmeme v potaz četnost a kvalitu DJs, kteří v EPICU za poslední roky hrávají, má tento klub v České republice jen malou konkurenci. Nejenom, že jsou zde rezidentmi DJs jako Manene nebo Ryan Reynols, kteří patří dlouhodobě mezi špičku elektronické hudby na české scéně, ale pravidelně EPIC bookuje i jedny z nejrelevantnějších DJs ze zahraničí. Za rok 2022 zde vystoupil třeba Nicky Romero, Deborah de Luca, Malaa, Curbi nebo Oliver Heldens. To jsou jména, jejichž DJ sety zní na těch největších festivalech elektronické hudby. Osobně jsem však dvakrát zažil i negativní zkušenost související s klubem. V létě zde mělo zaznít, dokonce v jeden a ten samý týden, světoznámé nizozemské duo Yellow Claw a americký Jauz, ale ani jeden ze zmíněných interpretů nedorazil, což považuji za obrovské zklamání, zvláště vezmeme-li v potaz prestiž, jakou EPIC oplývá. Na druhou stranu jen málo z nás bude zná detaily ohledně těchto vystoupeních, tudíž není úplně na místě EPIC hanit, protože nevíme, co se přesně stalo nebo jaká ze stran případně pochybila. 

Vyhlídky do budoucna

Jak už to s nočními podniky častokrát bývá, jejich životnost není mnohdy nejdelší a pokud ano, zřídkakdy se stává, že by si svůj peak udržely celé roky. Jelikož je EPIC relativně mladým klubem, protože funguje teprve od roku 2018, jsem velmi zvědavý na to, jak se mu bude dařit i v budoucích letech. Bude i za několik let konkurence schopný s kluby jako je ROXY, Duplex nebo stále i Retro Music Hall, které oproti EPICU fungují o poznání déle a stále dokáží zaplatit známá zahraniční jména elektronické hudby? Zcela určitě to prověří až čas. Osobně bych to EPICU moc přál, jelikož si myslím, že oproti konkurenci se do České republiky snaží (a také se mu to úspěšně daří) lákat více undergroundové DJs ze světové scény, což dle mého český elektronický hudební svět potřebuje k tomu, aby se posouval kupředu společně s novými trendy, snažil se držet stále rychlejší tempo s Evropou i zbytkem světa a nestagnoval, jako tomu častokrát je. 

Zdroj fotografií: www.depositphotos.com