- Reklama -

Kolekce SS18 60 degrees módní značky IMRECZEOVA odráží elementárními principy geometrie v provedení, které lichotí ženským křivkám. Základní střihové prvky oděvů tvoří přímky, úsečky a ostré úhly. Roli protipólu této geometrické přesnosti hrála při vzniku kolekce inspirace krásou, půvabem a ladností ženského těla.

Kolekce pro jaro a léto 2018 propojuje dva protikladné světy. Svět přesnosti a geometrie se světem ladných a organických tvarů ženského těla. Zatímco geometrické vzorce se v jednotlivých siluetách objevují v podobě monochromatického prošívání a ostrých opakujících se trojúhelníků zakončujících lemování, ženskou lehkost dodávají samotné linie, barevnost a volba jemných materiálů.

„Jsem vyznavačkou přesných, ostrých linek, minimalismu a jednoduchosti. V kolekci 60 degrees jsem s ostrou linkou pracovala od samého základu konceptu. Je to hra, ve které vytvářím pomocí přímek, úseček a úhlů dekor prošívání ostré klopy, tvary límečků a zubaté okraje šatů. Vrstvením tento efekt umocňuji. V čistých ostrých úhlech a jejich opakování nacházím půvab a křehkost,“ vysvětluje návrhářka značky Zdeňka Imreczeová.

V letní kolekci najdeme krátké či dlouhé šaty, ať už z matného hedvábí, svěžího proužkovaného popelínu nebo jemných úpletů. Pro chladnější dny šaty doplňují elegantní monochromatické kabátky z tenkého oděvního neoprenu s prošívanými detaily nebo lehké letní kalhoty. Barevnost přechází od světlé tělové přes odstíny vínové po perleťově šedou až černou.

„Tvarovou přísnost a geometrickou ukázněnost jsem zjemnila zdůrazněním ženské siluety a výběrem barev a materiálů. Rozhodla jsem se pro tóny, které asociují léto – barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy. Ráda nechávám vyznít přirozené vlastnosti materiálu v pohybu. Například vlnící se hedvábí na oblém ženském těle, křehký šustící popelín a poddajný úplet zdůrazňující křivky. Spojením geometrické přesnosti a organických křivek vznikla subtilní ženská kolekce,“ doplňuje Zdeňka Imreczeová.