- Reklama -

Speakeasy bar, který je speakeasy tak trochu jinak. Vstup vám neblokují zamčené dveře, ani nepotřebujete tajné heslo. Jediné, co potřebujete, je vědět, kde bar hledat. Rozhodně ne V Kolkovně, Pařížské, ani Karolíny Světlé, ale Kurta Konráda. Kde!? No ano, na Praze 9. A hlavně jej pak nepřehlédněte – ve stylu prohibičních barů na sebe moc neupozorňuje. Jakmile se tam však jednou dostanete, nebudete chtít odejít.

Innuendo

Innuendo Prohibition Bar založili v roce 2009 dva IT specialisti, Roman Karnet a Pavel Novák, kterým v okolí Harfy chyběl bar. Začátky byly tragikomické – záhy zjistili, že jejich plán do baru pouze zainvestovat, najmout personál a nechat celý projekt žít svým životem, je naivní a museli se za bar sami postavit.
Že to nebyla žádná sranda, popisuje Roman Karnet: „Živě si pamatuju jeden večer, kdy bylo hodně lidí, a já byl zmatený. Vůbec jsem nestíhal, nosil špatně objednávky, neuměl míchat koktejly a celkově jsem nechápal, co tu vlastně dělám. Říkal jsem si, že se seberu, půjdu pryč a nechám to na Pavlovi, o kterém jsem byl přesvědčený, že to zvládá mnohem lépe. Když jsem za ním ale šel, uviděl jsem ho, jak na sebe akorát převrhnul tác plný skleniček se sektem. To mě trochu utěšilo, takže jsem se vrátil za bar a pokračoval v práci.“

Innuendo

Bar, od samého počátku nekuřácký, ke své dnešní podobě ušel dlouhou cestu. V roce 2009 totiž majitelé otevřeli běžný disco klub s pivem, koktejly jako Mojito nebo High Society a místo zadního salonku byl taneční parket. V roce 2013 však bar prošel radikální proměnou inspirovanou americkou prohibicí 30. let 20. století. Dnes tedy žádné pivo, žádné Mojito, ale jen prémiové destiláty a zásadně signature cocktails. Atmosféra této doby je prostoupena celý prostorem – tlumené světlo svíček, tichá hudba a kniha. Knihy se nebojte, prolistujte si ji. A narazíte na nápo… (Pst! Speak easy!) na herbář.

Innuendo

Za barem nehledejte personál, drinky vám připraví jeden z majitelů, kterým pomáhají maximálně jejich drahé polovičky. Bar je otevřen jen tři dny v týdnu, ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Důvodem je, že oba, Pavel i Roman, stále působí v IT sféře a Innuendo je jejich volnočasovou aktivitou. V tom smyslu se vyjadřuje i Roman Karnet: „Je samozřejmě skvělé, když je v pátek plno a podaří se nám vydělat. Ale mnohem víc si to tu užiju, když přijde méně lidí, kterým se můžu naplno věnovat a povídat si s nimi. Nás to totiž neživí, ale baví.“

Innuendo

Jak jsem již zmínila, v herbáři naleznete samé signature cocktails, tedy koktejly vytvořené samotnými barmany. My jich ochutnali hned několik – Eldelflower Nail (Chivas Regal, medový likér a bezový sirup), Strawberry Café (kávový rum Aruba, limeta, jahody), Ginnuendo (GVine gin, Aperol, bazalka, hroznové víno a bezová limonáda), Milk & Cookie (vodka, likér z máslových sušenek, vanilkový sirup, bílek, hruškový juice) a Blueberry Jam (Godet, ostružinový likér, citronová šťáva, zázvorové pivo a borůvkový jam) – a všechny byly skvělé!

Innuendo

Jestli holdujete spíš čistému spiritu, čeká vás zde obdivuhodný výběr rumů a ginů. Pokud se vyznáte v rumech, prozradím vám, že zde ještě najdete Sailora Jerryho v původní receptuře pro evropský trh. Pokud se v rumech nevyznáte, snadná pomoc! Innuendo Prohibition bar pravidelně pořádá řízené degustace. Nevyhovuje-li vám některý z barem naplánovaných termínů, jsou zde otevřeni i individuální dohodě.

Innuendo

Závěrem není už mnoho co dodat. Snad jen vyjádřit obrovský respekt oběma majitelům, kteří se nezalekli překážek, otevřeli si bar, vyšperkovali ho do dnešní podoby a svoje znalosti gastronomie rozmnožili natolik, že dnes směle konkurují dalším předním pražským barmanům na soutěžích jako Chivas Masters (Roman Karnet) nebo World Class (Pavel Novák).

 

Innuendo Prohibition Bar @ Praha

 

Bar: Innuendo Prohibition Bar

Kurta Konráda 20/507, 190 00 Praha 9
www.prohibitionbar.cz


PLUSY

Příjemná atmosféra. Sklepní prostory, cihlové zdi, nekuřácké prostředí. Co víc chtít?

Koktejly. Co koktejl, to originál, od receptury po servis.

MÍNUSY

Lokalita. Je to tak. Praha 9 je přeci jen trochu z ruky. Ale vyplatí se to.