- Reklama -

Konec předtištěným pozvánkám, jmenovkám a blahopřání, díky této knize si budete moci vše nadepsat sami a dle svých peferencí. Kromě dárkových visaček, kavárenských tabulí a zrcadel má kreativní umělecké písmo i další využití, ať už chcete vkusně nadepsat obálku, ručně sepsat svatební oznámení, nebo prostě jen chcete, aby kolegové v práci lépe přečetli váš rukopis na vzkazech.

Na knize o kreativním písmu spolupracovaly čtyři umělkyně, ilustrátorky a mistryně v kaligrafii a uměleckém písmu, Gabri Joy Kirkendallová, Laura Lavenderová, Julie Manwaringová a Shauna Lynn Panczyszynová. Životopisy a dosavadní zkušenosti všech dam jsou úctyhodné, zejména však poslední zmíněnou dámu doporučujeme prozkoumat blíže. Shauna pracuje jako ilustrátorka v reklamní agentuře a její stránky se jen hemží zajímavými (nejen) reklamními kampaněmi, na nichž se podílela.

Každá z autorek se ujala jedné kapitoly, po krátkém úvodu se můžete hned vrhnout na moderní kaligrafii. Součástí kapitoly je také přehled vhodných pomůcek, vysvětlení jednotlivých tahů a tvorba písmen. Hned na to se můžete dát do procvičování – kniha slouží i jako pracovní sešit, obsahuje tedy prázdné stránky určené pro vaše pokusy a umělecké písmo. V další kapitole se naučíte několik typů ilustrovaného písma opět krok za krokem a s prostorem k procvičení.

K ilustrovanému písmu už nebudete potřebovat jen tužku, ale také pastely, fixy a štětce a barvy. Malovat lze kromě papíru na dřevo, sklo, skleněné tabule, fantazii se meze nekladou. Třetí kapitolu ocení hlavně ti, kteří pracují v gastronomickém provozu. Věnuje se psaní křídou a kdo by nechtěl mít svou vývěsní tabuli elegantně upravenou a krásně čitelnou? Zde se dozvíte, jak na to. Poslední kapitola se věnuje písmu ve spojení s ručními pracemi. Dostanete návod na výrobu dárkových visaček a podobných záležitostí.

S touto knihou se z vás profesionální umělec a ilustrátor sice nestane, proniknete však do základů kaligrafie a upřímně, pro domácí potřeby víc nepotřebujete. Pokud by se ve vás přeci jen probudil skrytý umělec, budete svůj talent rozvíjet i nad rámec této publikace. Jedinou její drobnou nevýhodou je, že má měkkou vazbu. Při procvičování se proto musíte se stránkami „prát“, případně, nechcete-li si čmárat přímo do knihy, ale chcete ji použít jen pro vzor, je musíte jinak zatížit.

 

Kniha: Kreativní písmo

Autor: Gabri Joy Kirkendallová, Laura Lavenderová, Julie Manwaringová, Shauna Lynn Panczyszynová
Vazba: měkká
Počet stran: 144
Formát: 22,2 x 29,7 cm
Rok vydání: 2017
Edice: ostatní hobby / Hobby
Cena: 339 Kč
www.slovart.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
6
Obsah
8
Informační hodnota
8