- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky Prim – proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie?

Autor fotografie: Kamil Pekař

Kniha s bohatou obrazovou přílohou obsahující několik stovek fotografií v první části podrobně sleduje vývoj a výrobu náramkových hodinek v období ohraničeném rokem 1954, kdy byly vyrobeny první prototypy, a rokem 1994, kdy byly do sériové výroby zařazeny poslední modely využívající strojky vlastní výroby.

Další části knihy mapují budíky, minutky a hodiny značky Prim za období let 1947 až 2000. Můžete se těšit na velké množství dosud nepublikovaných technických informací a unikátních barevných snímků.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Kniha se pyšní velmi jednoduchým a vkusným přebalem, uvnitř nechybí kvalitní papír s – jak už bylo uvedeno výše – několika sty fotografiemi výrobků tzv. „Primek“. Každá kapitola začíná srozumitelným úvodem a fotografie jsou kvalitní a líbivé. 688 stran krásy a vkusu udělá bezesporu radost každému milovníku značky pod stromečkem.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Autor Libor Hovorka, profesně spjatý s vývojem, výrobou i porevolučním vzkříšením tohoto legendárního českého produktu, prozkoumal úctyhodné množství archivních pramenů a různorodé dokumentace. Zevrubně popsal vznik ikonických modelů Spartak, Prim Orlík, Prim Diplomat, Prim Sport a především jako vůbec první kompletně zpracoval katalog hodinek Prim.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Publikace odpovídá vysokým nárokům kladeným na odborné monografie, a pro sběratele a kurátory sbírek tak bude kvalitním průvodcem po historickém sortimentu výrobků zmiňované značky.
Na své si ale přijdou i všichni ostatní milovníci Primek a kvalitní české průmyslové produkce a designu.

 

KNIHA: PRIMKY

Rok vydání: 2018
Počet stran: 688
ISBN: 978-80-7577-584-9
Rozměr: 245×265 mm
Cena: cca 1 500 Kč
www.hostbrno.cz

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10