Když většina lidí zavře oči a představí si vozidlo s jednoduchou funkcí, lehké a elegantní a stalo se z něj mezinárodně uznávaná značka coby symbol stylu a elegance, vybaví se mu Vespa. 

A nejen proto, že Vespy jsou nejoblíbenějšími motorkami po celém světě. Děje se to proto, že Vespa staví geniální motocykly.

Kniha Vespa: Dějiny legendy od počátku do současnosti je oslavou kultovních skútrů Vespy, k nimž patří Vespa 50 Special, Vespa 125 ET3 Primavera, Vespa PK 50 a PK 125, Vespa 98 a mnohé další.

Jednotlivé kapitoly sestávají z předmluvy, dále kapitol Od počátku do současnosti: Piaggio není jen Vespa, Zrození Vespy: Od prototypu k prvnímu modelu, Modely, které utvářely historii, Inzerce a mediální komunikace Vespy, Ve stylu Vespy: Od filmů po svět módy, Na Vespě kolem světa, Srazy, rekordy a závody a kniha končí Vzácnostmi a uměleckými kousky.

Kniha je nabitá informacemi i fotografiemi a působí stejně jako Vespa sama: pomyslný stroj času, který nás provádí nejvýznamnějšími okamžiky minulého století, s jasným přesahem do současnosti. 

 

KNIHA: VESPA – DĚJINY LEGENDY OD POČÁTKU DO SOUČASNOSTI

Autor: Valerio Boni, Stefano Cordara
Autor všech fotografií: Kamil Pekař © Kulturio.cz
Vazba: pevná
Počet stran: 223
Cena: 699 Kč
www.slovart.cz