Lidé se vždy chtěli oblékat moderně, krásně a sebejistě. Zkrášlování, vyzdobování a vlastní výraz jsou pro lidské bytosti stejné jako přirozené dýchání. Ne nadarmo se říká „šaty dělají člověka“. Ženy i muži s oblečením odjakživa rádi experimentovali. Móda je v současnousti více vzrušující a dostupnější než kdykoliv předtím a nakladatelství Slovart vydalo tři knihy, které vás podrobně seznámí s historií módy a poslouží jako pomůcky „do kapsy“ pro muže i ženy, kteří si svým stylem nejsou úplně jistí.

Móda: Úžasný příběh fenoménu

Fenomenální publikace, kterou napsal mezinárodní tým módních odborníků pod vedením Marnie Foggové, módní expertky a poradkyně, mi vzala doslova dech. S touto překrásnou encyklopedií se vydáte po stopách dějin módy do všech částí světa od nařasených řecko-římských oděvů a hedvábných dvorních šatů čínské dynastie Tchang k současným návrhářům sportovních oděvů a japonské streetové kultuře.

Móda

Příběh módy je zpracován chronologicky a ukazuje vývoj módy období za obdobím a trend za trendem. Podrobné časové osy nabízejí historický a kulturní kontext.
Víte, co je to Banyan, kdo a kdy jej nosil? Co byly základními prvky denních šatů ze skotské kostky v roce 1857? Jak vypadaly kultovní šaty z hedvábné organzy od Elsy Schiaparelliové z roku 1937? Kdo je vynálezcem bikin z roku 1947? V kterých letech se nosily potištěné minišaty ve stylu pop art? Jak vznikl dvoudílný oblek pro muže, který v roce 2008 navrhl Lucas Ossendrijver pro značku Lanvin?

Móda

Pokud vás zajímá alespoň jedna odpověď na výše uvedené otázky, knihu musíte mít. Čekejte od ní to nejlepší. Nezklame vás. A až uvidíte nádherné fotky a vstřebáte obrovskou nálož informací, kterou kniha na každé stránce nabízí, koupíte knihu i kamarádkám. Každá žena si přeje mít tuto knihu doma, i když o tom třeba zatím ještě neví…

Bernhard Roetzel – Průvodce stylem pro muže

Praktický a přehledný průvodce přináší nápady, rady a kombinace oblečení pro různé příležitosti, od obleků na pracovní schůzky přes slavnostní příležitosti až po neformální oblečení pro volnočasové aktivity. Kniha nabízí odpovědi na otázky, které si muži kladou o stylu, a je skvělým společníkem pro všechny, kterým záleží na tom, jak vypadají.

Jaké jsou zásady profesního vzhledu (oblek je samozřejmě základ, ale jakou zvolit například barvu a materiál?)? Jak vlastně poznáme kvalitní oblek při jeho nákupu? Co s sebou na pracovní cestu? Jak vypadají nejlepší límečky? Co signalizuje vámi vybraná kravata? Kapesníček do kapsy saka – ano, či ne? Hlavní styly podle obuvi – už vás někdy napadlo vybírat outfit právě dle bot? A co doplňky? Tašky, ponožky, opasky, sluneční brýle, hodinky nebo šála? A jak se o svou garderobu správně starat? Pokud má muž tuhle menší knížku po ruce, žádná otázka ho nezaskočí. Najde tam zkrátka všechno, co potřebuje k tomu, aby se vhodně oblékl ke každé příležitosti a vypadal božsky.

moda pro muze

Dagmar Vorwerková – Průvodce stylem pro ženy

Praktický a přehledný průvodce stylem pro ženy v růžovém. Doslova, zatímco rádce stylem pro muže má modrou barvu, dámy mají klasickou růžovou. Kniha radí, jak zanechat co nejlepší první dojem, jaké barvy se k danému typu ženy hodí, nechybí zamyšlení nad modely, které se objevují na módních přehlídkách – opravdu je vhodné některé šaty nosit ve všední den?

Kniha je pro všechny věkové i váhové kategorie žen. Nabízí nadčasovou módu, která bude v kurzu neustále, tipy, jak se obléknout pro každou příležitost (rande, pracovní pohovor, večírek, zahradní party) a také ukazuje ty nejhorší možné outfity, které existují (ano, chlupatá vesta, chlupatá beranice a chlupaté boty opravdu nemají nic společného se sportovním stylem, stejně jako „nasrávačky“ s lodičkami a kostýmkovou vestičkou jsou prostě nechutné).

Jaké oblečení se hodí k jaké postavě? Jak se má hezky obléct plus size žena? A co doplňky a líčení?

moda zeny

Milé dámy, přestože si třeba myslíte, že máte módu v malíčku, začtěte se do tohoto malého průvodce. Do kabelky se vejde a každá rada k vylepšení už tak dokonalého zevnějšku se vždycky hodí.