- Reklama -

Nejedna blogerka či bloger jistě sní o tom, že by jejich blog mohl získat knižní podobu. Pražské rodačce Tereze Salte se to povedlo. Před tím ale musela ujít kus cesty, která nebyla vždy bez výmolů. Nám se tak nyní dostávají do rukou Šlehačková oblaka, příběh, který by se mohl stát třeba právě vám.

Velice úspěšná blogerka, podnikatelka a nyní především maminka Tereza Salte už pár let píše svůj blog Tereza in Oslo.
Jejím fanouškům se dostává do ruky kniha s názvem Šlehačková oblaka, která mapuje Terezinu cestu za vysněným životem v Norsku, nelehké životní peripetie, ale i úspěchy a malé všední radosti. Kdo je pravidelným čtenářem blogu, bude z knihy v sedmém nebi.

Autorka své online příspěvky v knize rozvádí, jde do větších detailů a čtenář tak dostává ucelenější pohled do Terezina nevšedního života. Kdo blog nezná, nebo se do něj zkrátka ještě tak úplně nezačetl, toho čekají nejspíš dvě možné cesty.
Buď vyprávění podlehne a nadšeně pak stráví spousty hodin dohledáváním Tereziných článků, nebo po pár stránkách knihu zavře, jelikož tam na něj bude té šlehačky trochu moc.

Tady záleží čistě na vaší povaze. Životní optimisté a lidé, kteří se nebojí s osudem porvat a vzít si ze špatných zkušeností jen to dobré, budou určitě kopat za team Tereza. Ti ostatní možná tolik pozitivní energie nesnesou.
Kniha se čte jedním dechem, nabízí zajímavou grafickou úpravu a je nabitá příběhy, které dohromady skládají obrázek o životě obyčejné holky z Prahy. Příběhy, které může zažít kdokoliv z nás a které udělaly z oné obyčejné holky úspěšnou a sebevědomou mladou ženu.
Knížku rozhodně doporučujeme všem, kteří oplývají stejnou povahou jako autorka, zajímá je kouzlo hygge a všem maminkám, které hledají pro své dcery „role model“.

 

Kniha: Šlehačková oblaka

Autor: Tereza Salte
Počet stran: 272
Datum vydání: 19.10.2017
Formát: 115×185 mm
Nakladatelství: MOTTO
Cena: 239 Kč
www.albatrosmedia.cz