Talentovaný londýnský ilustrátor Yuval Zommer přišel v roce 2016 s publikací Velká kniha drobné havěti, kterou vydalo nakladatelství Slovart. Jedná se o pozoruhodnou publikaci plnou nejen hmyzí havěti, která mnohým dospělým nahání hrůzu a děti fascinuje. Pokud máte doma nadějné entomology, měla by se tato knížka určitě letos objevit pod vaším vánočním stromečkem.

Jestli děti něco fascinuje, je to bezesporu drobná havěť. Stačí si vzpomenout na naše dětství. Kdo nechytal pijavice, žáby nebo motýly, jako by nebyl. Dnešní děti to mají složitější. Nepřijdou tolik do kontaktu s přírodou a právě proto je tu Yuval Zommer se svojí Velkou knihou drobné havěti.

Vsadím boty, že vás i vaše dítě tahle knížka naláká do lesů, na louky i kamkoliv jinam, kde budete mít možnost identifikovat drobnou havěť.

Kniha je pro všechny broukology od čtyř let až do smrti. V úvodu vás Zommer seznámí s tím, co rozumí pod pojmem drobná havěť.

Tu pak začne postupně rozebírat. Dozvíte se například, proč se kudlance říká nábožná, kolik teček má slunéčko, jak včely vyrábějí med nebo jestli se hmyz bojí tmy (a samozřejmě spoustu dalších informací).

Zommer s vámi projde také důležité poznatky o mláďatech drobné havěti, o tom, kterou havěť najdete u vás doma nebo čím je všechna tato havěť člověku k užitku. Informace jsou pro dětskou hlavu dobře zapamatovatelné a spolu s ilustracemi vytvoří skvělý úvod do přírodopisu.

Jsou to bezesporu právě ilustrace, které dělají z knihy unikát. I když nejsou mnohdy úplně přesné, rozhodně zaujmou, především svojí barevností a rozmanitostí. Listovat touto knížkou je jako sedět na louce, kde v trávě tepe život těch nejtitěrnějších zvířat kolem nás. Věřím, že se od ní jen tak neodtrhnete a spolu se svými dětmi strávíte plnohodnotný čas poznáváním přírody kolem nás.

 

Kniha: Velká kniha drobné havěti

Autor: Yuval Zommer
Přeložil: Tomáš Kapic
Formát: 23 x 34 cm
Počet stran: 64
Vazba: pevná
Knihu koupíte za 254 Kč
www.slovart.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
8
Obsah
9
Informační hodnota
8