- Reklama -

Je tu září, začíná být chladněji a ti, kteří přes léto nemohli či nechtěli na dovolenou, začínají prchat za hranice. Vybavte se s námi kvalitním průvodcem a udělejte si výlet do slunné Itálie. Ještě nějakou dobu tam bude teplo, dají vám najíst a domluvíte se rukama i nohama.

Tentokrát se koukneme na zoubek turistickému průvodci z dílny Bible všech cestovatelů – National Geographic. Pořádná čtyř set stránková bichle je plná fotek, map a adres. Je ale dobře udělaná a užitečná?

Už na přebalu knihy je barevná mapka Itálie s legendou a odkazem na strany. Nemusíte tedy listovat a složitě hledat obsah, stačí jeden pohyb a víte, kde ji otevřít. Průvodce začíná úvodem, stručným nástinem historie antického Říma a italské kultury. Doporučí, kam si zajet, pokud toho za krátkou dobu chcete vidět co nejvíce. U jednotlivých lokalit nechybí klasické základní údaje včetně cenové náročnosti a způsobu dopravy. Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny podle začáteční barevné legendy a usnadňují orientaci. Vzadu na obalu jsou vysvětlivky ke značkám na mapě a také přehledná mapa římských tramvají a metra. Mapy jsou podrobné, včetně značení nadmořské výšky a méně důležitých silnic. Občas narazíte i na průřez významnou katedrálou s popisky.

Texty jsou čtivé a informativní, proložené tipy cestovatelů píšících pro National Geographic. Na závěr knihy jsou uvedeny rady na cestu ohledně zdraví, způsobů dopravy a místních zvyků. Následuje stručný výčet ubytovacích zařízení a restaurací. Průvodce od National Geographic se věnuje primárně památkám a kulturním zajímavostem. Podniky doporučuje málo a jejich výběr nechává na cestovatelích. Tím se dost liší například od Rough Guides, kteří se dost široce věnují i tomuto. Ve srovnání však mají National Geographic přehlednější mapy.

 

Kniha: Itálie

Autor: Tim Jepson
Strany: 400
Vydáno: Albatros, 7. 8. 2017
Cena: 472 Kč
www.albatrosmedia.cz

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
7
Obsah
8
Informační hodnota
7