Svět Harryho Pottera je bohatý na fantazii a dá se z něj čerpat donekonečna. Slovart vydává novou publikaci zaměřenou na filmové rekvizity z filmů. Dočkáte se detailů knih, reklam, předmětů z běžného čarodějnického života i vzácných artefaktů.

Rekvizity a artefakty považuji za dosud nejlepší z knih, věnujícím se potterovskému univerzu. Udělá totiž radost nejen jeho fanouškům, ale také designérům, umělcům a všem, co rádi tvoří. Je neocenitelnou inspirací na poli čarodějnictví a fantasy. Předměty, které se ve filmech třeba jen mihly, zde mají své místo a vy se můžete obdivovat trpělivé práci, která jim byla věnovaná.

Nahlídnete do polic Medového ráje, na stránky Denního věštce, čarodějnických učebnic i tajných materiálů Ministerstva kouzel. Detaily, do kterých tvůrci zašli při tvorbě rekvizit, jsou dechberoucí. Každá z postav má svůj specifický rukopis. Reklamy na dobroty i kejkle hýří barvami, jsou dobové a vrací nás do padesátých let. Prohlédněte si detailní nákresy fungování zatemňovače a prstenu Rojvola Gaunta. Kniha nahlíží i do hypotetických podob magických věciček – jak jinak mohl vypadat obraceč času nebo čelenka Roweny z Havraspáru?

Shrnuto a podtrženo, čeká vás více než dvě stě stran plných podrobných fotografií, náčrtů a kreseb. Dozvíte se spoustu věcí, které jste doteď nevěděli a budete zase o krůček blíž světu Harryho Pottera. Navíc, vzadu na vazbě na vás zase čeká překvapení. Plakát v podobě tapiserie z domu Blackových. A ten na zdi mít rozhodně chcete

 

Kniha: Harry Potter: Rekvizity a artefakty

Autor: Jody Revensonová
Překlad: Michael Talián
Strany: 208
Cena: 678 Kč
www.slovart.cz

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10
knizni-tip-harry-potter-rekvizity-a-artefaktyObsažná publikace je stručná a dává prostor velkoformátovým fotkám. Je aměřená na detaily filmových rekvizit, slouží jako skvělá inspirace designérům i larpovým nadšencům.