Doma knihy neměli. Když v sedmnácti letech dostala výtisk Malého prince, příběh ji natolik uchvátil, že si jej začala přepisovat a sama ilustrovat.

Tak vznikl unikátní umělecký artefakt, který Nakladatelství Práh co nejvěrněji reprodukovalo.
Jedno z nejvydávanějších děl světové literatury tak dostává dosud nevídanou podobu.

Kniha uchvátila zejména tím, že ač je primárně určená pro děti, nabízí toho spoustu i starším čtenářům. Malého prince milují všichni – děti, rodiče, prarodiče.

Exupéry napsal tak silný příběh, že na něj budou čtenáři vzpomínat ještě hodně dlouho. Zapsal se do paměti nás všech a Nakladatelství Práh nám ho nabízí v nové vizuální formě. Vypadá jako deník sedmnáctileté dívky, kterou Malý princ tolik učaroval, že si jej přepsala do svého soukromého sešitu.
Písmo je sice krasopisné, ale nečte se lehce. Je příliš nahuštěné na sobě, z čehož mohou někoho bolet oči. Ale ilustrace jsou překrásné, barevné a dokonale podtrhují dechberoucí příběh Malého prince.
Havárie letadla donutí vypravěče příběhu, který je zároveň autorovým alter egem, k přistání uprostřed pouště. Má zásobu pitné vody sotva na týden a proto musí opravit motor pokud možno co nejrychleji. Prvního dne ulehne unaven po celodenní práci a za úsvitu, stále tisíc kilometrů od nejbližšího lidského obydlí, ho probudí zvláštní hlásek, který ho žádá, aby nakreslil beránka… Alegorická pohádka pro děti i pro dospělé, kteří přemýšlí o ztraceném mládí a hledají životní moudrost, patří mezi nejvýznamnější díla svého druhu.
Exupéryho mistrovské dílo v této překrásné podobě by měl mít každý milovník Malého prince ve své knihovně. Uvidíte, jak mu to tam bude slušet 🙂
Knihu zakoupíte za 399 Kč zde.