Letní prázdniny jsou za humny, blíží se čas velkých festivalů, výletů po naší drahé vlasti, exotických dovolených a nových zážitků. Než se do víru léta vrhneme rovnýma nohama, máme tip, jak si těch několik týdnů, které do 1. července zbývají, zkrátit. A nebyli bychom to my, abychom neoprášili naše knihovny a nezačetli se do skvostů nakladatelství HOST.

Jason Schreier – Press Reset

Press Reset od Jasona Schreiera nabízí ohromující a podmanivý pohled na dynamiku herního průmyslu, jeho výzvy a transformace, které ho formovaly. Schreier, zkušený novinář v oboru videoher, vypráví strhující příběhy o známých i neznámých událostech, které ovlivnily vývoj některých největších her a studií.
Jedná se o skvěle napsanou a provokativní knihu, která rozšiřuje znalosti o herním průmyslu. Jason Schreier nás bere na fascinující cestu, která nás donutí zamyslet se nad výzvami a důsledky, kterým čelí herní vývojáři. Bez ohledu na to, zda jste nadšenci do videoher, vývojáři nebo jen zvědaví čtenáři, tato kniha vás jistě pohltí.

Maria Navarro Skarangerová – Napořád Emily

Napořád Emily od Marie Navarro Skarangerové je výjimečný román, který hluboce zasahuje do čtenářova nitra. Skarangerová nám přináší silný a emotivní příběh o lásce, ztrátě a síle, která spojuje jednu rodinu.
Kniha vás nejenom rozpláče, ale také poskytne hlubokou reflexi nad vlastními vztahy a životními hodnotami. Skarangerová se dotýká univerzálních emocí a myšlenek, které osloví každého čtenáře bez ohledu na jeho vlastní zkušenosti. Jedná se o krásný příběh, který si zaslouží místo na poličce každého milovníka dojemných románů.

Petra Klabouchová – U severní zdi

U severní zdi od Petry Klabouchové je oslnivý a působivý román, který vás zavede do světa mysteriózního příběhu, naplněného tajemstvím a emocemi. Klabouchová je výborná vypravěčka a vytváří atmosféru, která vás nechá v napětí od začátku do samého konce.
U severní zdi je sugestivní román, který vás pohltí svým výjimečným příběhem. Petra Klabouchová si zaslouží uznání za svůj talent vytvářet již zmíněnou atmosféru a emocionální napětí. Pokud hledáte knihu plnou dobrodružství a tajemna, U severní zdi je pro vás tou správnou volbou.

Alena Mornštajnová – Les v domě

Les v domě od Aleny Mornštajnové je vynikající psychologický thriller, který vás vtáhne do spletitého světa napětí, tajemství a nečekaných událostí.
Kniha vás okouzlí svým mysteriózním příběhem a temnou atmosférou. Alena Mornštajnová se stává jedním z nejtalentovanějších spisovatelů žánru thrilleru a její schopnost vyprávět příběhy je jedinečná. Pokud máte rádi knihy plné nečekaných zvratů, psychologického napětí a záhad, Les v domě vás jistě nezklame.

Sjeng Scheijen – Avantgardisté

Avantgardisté od Sjenga Scheijena je poutavým průvodcem světem ruské avantgardy. Scheijen nám přináší podrobnou studii uměleckého hnutí, které zásadně ovlivnilo svět umění v průběhu 20. století.
Avantgardisté je populárně naučnou literaturou pro každého, kdo má zájem o moderní umění a jeho historii. Scheijenova pečlivá a srozumitelně podaná práce vytváří komplexní a přesný obraz uměleckého hnutí, které překročilo hranice a změnilo tvář umění. Pokud hledáte knihu, která vám poskytne hluboké poznání o ruské avantgardě a jejích umělcích, Avantgardisté vás budou bezesporu bavit.

Jens Andersen – Lego

Lego od Jense Andersena je poutavý a podrobný průvodce do světa této ikonické stavebnice. Andersen nám přináší pestrou historii, vývoj a kreativní proces ukrývající se za značkou Lego, která oslovuje děti i dospělé po celém světě.
Asi nemusíme dodávat, že kniha je nezbytná pro fanoušky Lego všech věkových skupin. Detailní popis historie a vývoje této světoznámé značky poskytuje čtenářům hlubší porozumění fenoménu, kterým Lego je. Pokud vás zajímá vývoj a vliv stavebnice Lego na kulturu a kreativitu, neváhejte si knihu pořídit.

Zdroj úvodní fotografie: www.depositphotos.com