Část naší redakce tvoří vášniví čtenáři, kteří jsou každý měsíc zavaleni stohy nových knih, které si rozhodně nechtějí nechat pro sebe. Přinášíme tedy třetí pokračování s knižními tipy pro podzimní sychravé večery – tentokrát ke krbu a dobrému čaji doporučujeme Woody Allena, U2 a Picassa, pokud však číst nechcete, můžete se podívat na reprízy Game of Thrones a nechat se provést po Západozemí povedeným prostorovým průvodcem.

Woody Allen – Kompletní průvodce tvorbou

Ať už má jeho filmy rád nebo ne, jeho rukopis pozná snad každý. Woody Allen je jednou z nejvýraznějších osobností filmového průmyslu. Jakožto divák, který mu v posledních letech začal bezostyšně propadat, jsem sáhla po publikaci mapující jeho dílo napříč časem.
Nečekejte obyčejnou encyklopedii s obrázky a suchými fakty o jeho filmech. Tahle kniha je mnohem víc. Máte možnost si v chronologickém pořadí projít jednotlivé snímky s jejich zběžnou charakteristikou, ano. Ale to by vás brzy přestalo bavit. Autor se zaměřuje na umístění jednotlivých děl do kontextu celé Woodyho tvorby.

Woody Allen

Nebojí se je mezi sebou porovnávat a konstruktivně je kritizovat. Vrací se k počátkům Allenovy kariéry, kdy působil jako stand­up komik a ukazuje, jak často Woodyho ovlivňovaly jeho múzy (Mia Farrow, Diane Keaton,…)
Sečteno a podtrženo, nebudete se nudit, dozvíte se kopu nových informací a bude vámi cloumat neovladatelná touha dohnat ty filmy, které jste ještě neviděli. To všechno v přebalu, který upoutá na první pohled. Vážně, budou po vás pokukovat lidé v kavárně, když si ji budete číst. Tohle mám ověřené…

Hra o trůny: Prostorový průvodce Západozemím

Tento unikátní 3D průvodce, inspirovaný cenou Emmy ověnčeným seriálem HBO Hra o trůny, vezme čtenáře na vzrušující cestu do světa Západozemí.

Game of Thrones

Naleznete zde neuvěřitelné trojrozměrné ztvárnění klíčových míst, včetně Zimohradu, Králova přístaviště a Zdi, a setkáte se v ní i s dalšími věhlasnými ikonami této fantasy série, jako jsou zlovlci, bílí chodci a draci.

Hra o truny.

Úchvatná a fascinující Hra o trůny: Prostorový průvodce po Západozemí je naprostou nezbytností pro každého fanouška tohoto fenoménu. Pokud je někdo z vašich přátel opravdový Game of Thrones geek, prostorový průvodce by ho pod stromečkem určitě potěšil.

Hra o trůny

U2: Revoluce

Na trh se poprvé dostává kompletní monografie jedné z nejvlivnějších a legendárních rockových kapel. Knihu Mata Snowa U2: Revoluce doplňuje přes 200 krásných fotografií a na 400 stránkách se dozvíte podrobný rozbor neuvěřitelných dějin kapely.

U2 Revoluce

Kniha nás provází od počátků, kdy spolu čtyři mladí kamarádi začali zkoušet v kuchyni Larryho Mullena, přes jejich ablum Boy a další alba, která v osmdesátkách ovládla hitparády.

U2 Revoluce

Popisuje i rekordní turné kapely a globální aktivismus jejích členů v 90. letech, jakož i vzájemné propojení se skalními fanoušky v 21. století. Kniha je překrásně zpracovaná na kvalitní papíře, kromě řady informací a fotografií na stránkách najdete také nejzajímavější výroky členů kapely.

Piccasův svět

Pablo Picasso (1881–1973) patří k nevýznamějším umělcům 20. století. Vynikající kreslíř, malíř, tiskař, sochař a divadelní návrhář založil společně s Georgesem Braquem (1882–1963) kubistické hnutí a čele avantgardy stál mnoho let. Picasso, jenž soustavně vzdoroval a posouval dál tradiční metody zpodobňování, vytvořil mnoho neobvyklých a průlomových uměleckých děl, čímž velice originálním způsobem přispěl ke kultuře 20. století.

Piccasův svět

Umělec, který byl v různých obdobích velen či zatracován, je vnímám jako génius, bohém, agent provokatér, konformista, klasicista, primitivista, šaman, surrealista, disident, podvodník a dokonce i napodobovatel svých vlastních děl.

Picassův svět

Tato kniha sleduje Pabla Picassa, jeho osobnost a umělecké experimenty, odhalení a úspěchy, přičemž urváří souhrn a představuje umelcovo dílo konzistentně, srozumitelně a z nového úhlu pohledu.

Picassuv svet

Precizně a kvalitně zpracovaná Kniha, plná fotografií Picassových děl, inspiruje čtenářovu představivost a poskytuje neotřelý pohled na tvořivost, mytologii a tajmenství skutečně jedinečného umělce, jehož dílo bylo vždy obrovské a okouzlující.

 

Knihy zakoupíte na stránkách www.slovart.cz.
Na článku pracovaly: Lucie Martincová a Šárka Hromádková