Designérky značky Alter Era Alicia Declerck a Zhanna Belskaya uplatňují i ve čtvrté společné kolekci svůj talent v kombinaci s mezinárodními zkušenostmi z módních domů, jako je Kenzo, Diane von Furstenberg nebo Cartier. Signifikantní zpracování autorských potisků v kolekci nově představují například i v podobě jemných vlněných úpletů žakárového vzoru. Autorem fotografií je Tomas Vandecasteele.

Zdrojem inspirace pro kolekci, kterou značka uvedla v březnu na Mercedes Benz-Prague Fashion Weeku, jim byli světelní válečníci. V souhře jednoduchých a výrazných střihů se sportovními a army detaily z něj vychází nejen hypnotizující tvary potisků, ale i barevnost všech pečlivě zvolených materiálů.

Sedmnácti trendovým siluetám v kolekci proto dominuje například dlouhý army kabát s lesklými rukávy. Dále ji tvoří vlněné vesty, reflexní kombinézy, pohodlné žakárové svetry, potištěné žerzejové roláky, oversized košile a šaty nebo propínací sukně a šortky s popruhy. Kolekce je doplněná tkanými batohy, ledvinkami či koženými motorkářskými rukavicemi, které vyvažují sportovní pojetí jinak formální tvorby značky. V kolekci nechybí ani zákaznicemi oblíbené hedvábné košile z Crep De Chine.

„Počínaje návrhem v podobě žakárového vzoru vyžaduje výroba úpletů trpělivost zejména při navlékání barevné příze do systému pro vzorování, ale i v dalších krocích. Výsledkem však jsou vysoce hřejivé svetříky ze směsi kvalitního hedvábí s vlnou a bavlnou,“ popisuje Zhanna Belskaya.
V sezónní barevnosti pro podzim a zimu převládají tmavé tóny modré, khaki, zelená a černá s kontrastující paletou světlých barev, jako je bledě růžová, mentolově modrá a bílá.

Hypnotizující potisky materiálů designérky tentokrát aplikovaly ve vzorech připomínajících tematické maskování.
Designérská značka Alter Era již několik sezón spolupracuje s nákupčími prestižních prodejních konceptů zaměřených na high end klientelu (Cachemire Cotton Soie, Dresscode, Nina Van Remoortel nebo Tiffany) vedle značek, jako je Etro, Jill Sander i Acne. Jejich počet i odběr se sezónu od sezóny zvyšuje. V Praze je možné kolekce značky zakoupit v concept store DUSNI3 na adrese Dušní 3, Praha – Staré Město.