V šestém dílu našich komiksových tipů vám přinášíme dvě pokračování oblíbených příběhů a jednu horkou novinku. Cenami ověnčená série Mýty má již svůj jedenáctý díl, ve kterém vrcholí přípravy na velkou válku proti císaři. Assassin’s Creed, který právě zažívá svoji renesanci mezi mladými, přichází s druhým dílem zasazeným tentokrát do staré říše Inků. A nová edice Modrá Crew se po steampunkovém Ekhö vrhla na detailně propracované Okko, příběh rónina bojujícího s nadpřirozenými příšerami.

 

Mýty 11: Válka a střepy

Nad císařstvím se stahují mraky. Svobodné Mýty konečně vzaly do ruky zbraně a vydaly se dobýt svoji starou domovinu zpět. Za pomocí samopalů a amatérsky vyrobených bomb začnou válku vyhrávat, až příliš lehce. Ale ukáže se, že císař ví, jak vrátit úder.
Jedenáctý díl komiksu s pohádkovými postavami přežívajícími v nekompromisním světě je velice lidský. Ukazuje vše od všedních trampot superhrdiny s láskou po vysokou politiku privilegovaných Mýtů. Není nouze ani o špionáž. Od dob, kdy za sebou Popelka zanechávala střevíčky, uplynulo mnoho vody. Dnes její cestu lemují mrtvoly a efektivně splněné úkoly.

Ze Sindibáda se stal velitel vzducholodi poháněné létajícími koberci a Krásný princ bude muset opět prokázat odvahu i jinde než jen v ženských ložnicích.
Bill Willington umí napsat poutavý příběh se zábavnými dialogy. Kreslířský ansámbl, který za komiksem stojí, se náhodně střídá a v jednotlivých kapitolách jsou proto znatelné mírné rozdíly. Zajímavé jsou výrazné, veliké scény, které jsou rozdělené do podlouhlých, úzkých oken, které na výšku zabírají celou stranu. Čím víc válka eskaluje, tím více prostoru na papíře dostává. Po uzavření míru ale zdaleka vše nekončí. V říjnu nás čeká další díl Mýtů, tentokrát pod názvem Doba temna.
Komiks zakoupíte za 440 Kč zde.

Modrá CREW 3: Okko (1-2)

Tentokrát si předplatitelé Modré Crwe zvolili příběh z alternativního Japonska plný magie, zákeřných zloduchů a ještě zákeřnějších hrdinů. Na cestu za záchranou mladé kurtizány se vydává rónin, svalnatý bojovník s maskou příšery a opilý mnich, který díky zásobám saké dokáže zázraky. Její bratr obětoval svůj život za její a upsal se do služby róninovi Okko.
Sérii Okko tvoří čtyři cykly pojmenované podle hlavních elementů. První svazek je Cyklus vody. Samozřejmě nechybí filozofické myšlenky (Asii tak vlastní), ani pořádná tlučka.

U Okko se pobavíte, o sarkasmy v něm není nouze. Stejnou měrou vás ale čeká temné vyprávění o věcech, ze kterých se vám zježí chloupky na předloktí. Autoři skvěle pracují s mystikou a nejrůznějšími bůžky a příšerami. Vyústění příběhu vás překvapí, tím si buďte jistí.
Kresba je velice detailní. Můžete si vychutnat každý šroubek na zbroji, každou římsu paláce i opravdu bohatou mimiku postav. Komiks hýří barvami a spolu se změnami prostředí se přelévají i celkové nálady – z dynamického bambusového pralesa do líného kasina zalitého lascivní červení.
Komiks zakoupíte za 224 Kč zde.

Assassin’s Creed 2: Zapadající slunce

Druhý svazek o putování tří asasínů za pravdou se nazývá Zapadající slunce. Charlotte se v Animu tentokrát podívá do prastaré říše Inků, aby odhalila tajemství setkání Erudita. Galina se snaží držet její neposlušnost na uzdě, mohlo by se totiž lehce stát, že ohrozí na životě celou jejich skupinu. Navzdory Galinině snaze se asasíni dostanou do křížku s jihoamerickou mafií, která neváhá zaútočit ani na Templáře, když ji pořádně na*erou. Děj jde ve stopách většiny her a nevybočuje zatím ničím výjimečným. Otázkou je, zda by to někdo čekal nebo chtěl. Přeci jen, fanoušci dostanou svoji cestu do minulosti a prohlédnou si další zajímavé události mimo realitu.

Kresba Neila Edwardse je překvapivě statická a ne ještě zcela vybroušená. Komiks je přehledný a jeho řazení nijak nevybočuje ze zaběhnutých kolejí, v příběhu plném intrik se tak neztratíte. Na konci svazku je zajímavý doslov, či spíše faktické vyprávění o životě Inků a pádu jejich říše vinou conquistadorů. Kromě zábavy se poučíte o tom, jak se kdysi stavěla města, předávaly zprávy a jaká byla čest nechat své dítě obětovat pro slávu říše.
Komiks zakoupíte za 296 Kč zde.