KONCERT: MELANIE MARTINEZ

30

Multiplatinová alternativně-popová hvězda Melanie Martinez oznámila netrpělivě očekávané The Trilogy Tour, které odstartuje 18. září v irské 3Areně v Dublinu a poté do poloviny října navštíví Velkou Británii, Německo, Českou republiku a mnoho dalších. Jako support vystoupí na vybraných koncertech Men I Trust a na celém turné pak Elita.

Dosud nejambicióznější koncertní turné The Trilogy Tour představí naživo vývoj jejího alter ega „Cry Baby“ a zazní na něm hity ze všech tří jejích průlomových alb Cry Baby, K-12 a Portals, která si doposud dohromady připsala více než 14 miliard streamů po celém světě. 

Turné PORTALS oslavilo příchod jejího nového, stejnomenného alba PORTALS. Album, které časopis Rolling Stone označil za „lehce vynalézavou a vyzrálou desku“ od „umělce, který se nebojí začít od nuly a zabývat se složitými a obtížnými myšlenkami“, se po svém vydání v březnu 2023 stalo Melaniiným nejlepším debutem v žebříčku Billboard 200. V prvním týdnu se umístilo na druhém místě se 142 000 prodanými deskami, což je její třetí po sobě jdoucí albový debut v Top 10 Billboard 200.

PORTALS obsahuje hitové singly „VOID“ a „DEATH“, které se zapsaly do historie jako její první původní písně, které debutovaly v žebříčku Billboard „Hot 100“. Ke skladbě „DEATH“ je připojen filmový doprovodný videoklip – režírovaný, vymyšlený a navržený kostýmy samotnou Melanií – který se umístil na prvním místě v žebříčku „Top Music Videos“ na YouTube a nyní se může pochlubit více než 36 miliony oficiálních zhlédnutí. Skladba a její podmanivý doprovodný vizuál si vysloužily pochvalu například od časopisu Billboard, který se rozplýval: „Avantgardní popová autorka vytváří s každým projektem odvážné, expanzivní světy… Zatímco dramatickou pětiminutovou skladbu lze spojit s jejím uměleckým probuzením, kinetické bicí a elektronické prvky způsobí, že se posluchači budou cítit jako znovuzrození.“

KONCERT: MELANIE MARTINEZ

KDY: 16. října 2024
KDE: O2 arena, Praha
VÍCE INFORMACÍ: ECHO PROMOTION