Čtvrtek 24. 5. 2018

Kulturní tipy - hudba

Rival Consoles přiveze do Paláce Akropolis elektroniku s dotekem lidskosti

Dalším hostem večírků Music Infinity bude anglický producent Rival Consoles. V jeho hudbě se potkává přímočarost ostrovní klubové scény se sofistikovaností moderní vážné hudby.

Soulfly se v červenci v Roxy vrátí k jihoamerickým kořenům

Max Cavalera, frontman metalových Soulfly, při několika loňských rozhovorech prozradil, že tři roky od vydání doposud posledního alba Archangel, vydá letos v létě kapela u Nuclear Blast své jedenácté studiové album.

Kamasi Washington, vizionář, který propojil Johna Coltrana s jazzem budoucnosti, vystoupí v Divadle Archa

Největší jazzový objev desetiletí oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění.

Death from Above z Vancouveru zamíří do Brna i Prahy

Kanadská dvojka Death from Above přijede poprvé do Česka! Noise-kytarový projekt z Toronta vystoupí 21. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Americká zpěvačka LP se po úspěchu na Colours of Ostrava vrátí 8. července do Prahy

Loni pobláznila svým výrazným hlasem a obrovským charisma na hlavní scéně festivalu Colours of Ostrava desetitisíce návštěvníků, letos se americká zpěvačka LP vrátí do České republiky. Vystoupí 8. července v pražském Foru Karlín.

John Garcia vystoupí v říjnu v pražském Rock Café

John Garcia, jeden z praotců pouštního stoner rocku, veterán proslulých generator parties, zakladatel stěžejních Kyuss, ale i neméně důležitých Slo Burn, Hermano nebo Unida a mimo jiné také člen “kyussovské” reinkarnace Vista Chino.

Superskupina Powerflo spoluzakladatele legendárních Cypress Hill míří do Prahy

Do Prahy míří nová superkapela patnáctinásobného držitele multiplatinových desek a na Grammy nominovaného Sen Doga z legendárních Cypress Hill.

Francouzská taneční ikona Vitalic představí na Flédě nové album

Zásadní osobnost francouzské elektronické scény Vitalic se vrací do Česka. Producent a multiinstrumentalista, který proslul osobitou fúzí techna, disca a synth-popu, vystoupí 8. listopadu na Flédě. V rámci Olympia tour zde představí aktuální retro-futuristické album Voyager.

Julien Baker přijede poprvé do Prahy s velice osobní zpovědí

Mladičká písničkářka z Memphisu Julien Baker se poprvé chystá do České republiky. Její sametový hlas rozezní experimentální prostor NoD 14. září 2018.

Black Rebel Motorcycle Club vystoupí v červnu v ROXY

Jedna z nejvýraznějších rockových kapel posledních dvou dekád Black Rebel Motorcycle Club míří na konci června do ČR. Sanfranciská formace přežila turbulence posledních let a na začátku roku vydala osmou studiovou desku Wrong Creatures.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - Sleep Centrum
Kulturio.cz Banner - HEDR
ROCK FOR PEOPLE 2018 banner
Kulturio Banner - Na Čechách, Penzion, Restaurant
Kulturio.cz Banner - Colours of Ostrava