Domů Kulturní tipy Kulturní tipy, festival

Kulturní tipy, festival

Vybrané kulturní tipy zaměřené na festivalové akce.

Teplice v září ožijí studentským festivalem SEJF

Severočeské Teplice ožijí studentským uměním. Takový je cíl dvoudenního festivalu SEJF (z anglického SAFE – akronym pro Student Arts Festival čili Festival studentských umění), který se odehraje 28. a 29. září právě v lázeňském městě.

Festival Dny Severu prolomí tabu v Praze, Brně a Bratislavě

Devátý ročník festivalu severské kultury Dny Severu se zaměří na témata, o nichž se ve společnosti nemluví. Přehlídku pořádá v Praze, Brně a Bratislavě na přelomu října a listopadu kulturní centrum Skandinávský dům.

Landscape festival pokračuje, na září připravuje mimo jiné zajímavé debaty, diskuze i publikaci

Život v Praze již od začátku prázdnin zpestřuje šestý ročník festivalu Landscape. Na 60 výtvarných děl, instalací a intervencí do veřejného prostoru od českých i zahraničních architektů a umělců s podtitulem Objevte pražskou divočinu! ozvláštňuje dosud poměrně problematické lokality.

Praha se letos na podzim dočká svého prvního Creative Commons Filmového Festivalu

Rozvoj sociálních médií a dostupnost nových technologií vytváří prostředí pro snadné sdílení obsahu, důležitého pro vývoj naší společnosti.

Podzimní DEN ARCHITEKTURY se opět rozrostl – bude větší, delší, pestřejší

Běh za architekturou, horské túry, plavba parníkem, cyklovyjížďky, filmové projekce, workshopy, přednášky a především pečlivě připravené procházky vedené architekty.

Říjen ve znamení fotografie – veletrh FOTOEXPO 2018

Provětrejte fotoaparáty a přijďte si zafotit, objevit aktuální trendy a rozšířit si obzory na FOTOEXPO 2018.

Festival sci-fi filmů FUTURE GATE letos proběhne v pěti českých městech

Sci-fi festival Future Gate v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Šumperku představí novinky žánru a připomene Terminátora 2, Pátý element anebo Sexmisi. Kromě filmů nabídne i bohatý doprovodný interaktivní program. Tématem pátého ročníku jsou ženy ve sci-fi.
- Reklama -
Kulturio.cz Banner - Fotoexpo 2018
Dny severu 2018 banner
Kulturio.cz Banner - HEDR