Šaty mají v dílně i v tvorbě Zdeňky Imreczeové vždy významné postavení. V sezóně jaro a léto 2018 se designérka značky IMRECZEOVA zaměřila na ten nejkvalitnější a nejpohodlnější materiál, který zároveň podtrhne jemnost každé nositelky – hedvábí. Své bestsellery nyní zpracovává v rozšířené škále trendových a slušivých barev.

„Ve svých kolekcích dávám vždy přednost přírodním materiálům a stoprocentní hedvábí je pro mne mezi nimi na prvním místě. Oblíbila jsem si zejména hedvábný krepdešín pro jeho skvělé praktické vlastnosti. Je úžasně lehký a splývavý a jeho matný povrch nádherně odráží hloubku odstínů,“ popisuje výhody hedvábného krepdešínu Zdeňka Imreczeová.

Při zpracování hedvábí volila návrhářka dva odlišné přístupy. První cesta nechává v co nejvyšší míře vyznít přirozené vlastnosti materiálu. Volné oversized šaty, které lze zavinout, nebo stáhnout v pase všitou šňůrkou a které na těle téměř necítíte. Vzdušná látka se při pohybu vlní a uvolněné střihy zajišťují maximální pohodlí.

Druhým přístupem je práce s ostrou linkou a vrstvením. Ostré úhly a úsečky tvoří motiv prošívání, okraje límečků a zubaté lemy šatů, vrstvením se tento efekt umocňuje. Ve spojení s poddajným splývavým hedvábím a zdůrazněním oblé siluety vzniká křehký ženský oděv s decentním geometrickým dekorem.

„Velkou předností hedvábného krepdešínu je jeho sametově lesklý vzhled, díky němuž rozehraje každou barvu do celé škály jemných odstínů. Zvolila jsem záměrně tóny, které mi asociují léto – čistě bílou, barvu nahé kůže, teplého moře, rudých rozkvetlých květů, barvu večerní a noční letní oblohy.“
Hedvábné šaty jsou nyní k dispozici v prodeji v letenském studiu značky IMRECZEOVA na adrese Šmeralova 16.

Autorka úvodní fotografie: Michaela Džurná