Značka H&M s nadšením oznamuje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát to bude s francouzským módním domem MUGLER. Ten byl vždy otevřený širokému spektru originálních charakterů a typů krásy a nyní, díky tomuto partnerství, otevírá své dveře ještě více. Kolekce MUGLER H&M, kterou vytvořil Casey Cadwallader, kreativní ředitel značky MUGLER, nabídne jak dámské, tak i pánské kousky. V prodeji bude online a ve flagship prodejně značky H&M v Nákupní galerii Myslbek v Praze od 11. května 2023. 

Spolupráce vystihuje samotnou podstatu značky Mugler. Tento módní dům byl vždy průkopníkem nové estetiky lidské krásy a rebelským porušovatelem všech zavedených pravidel. Vždy se vyznačoval tím, že byl mistrem svobody projevu a odvážně nezkrotného stylu. Příběh značky Mugler je příběhem avantgardních přehlídek a haute couture, která překračuje hranice; příběhem vizionářského pojetí krásy a zahrnuje nadpozemské, nebinární a technologické prvky.

Společnost Mugler založil francouzský návrhář Manfred Thierry Mugler v roce 1973. Už od vzniku značka přinášela témata pozitivního přístupu k tělu, genderové fluidity, transformace a sebevědomí, která dominují módě v současnosti. V roce 2018 se k módnímu domu připojil americký návrhář Casey Cadwallader, který omladil jeho vzhled i odkaz a vytvořil ohromující řadu okamžitě rozpoznatelných stylových kousků. 

Diskuse o této spolupráci začaly v lednu 2022, ještě před úmrtím Manfreda Thierryho Muglera. Kolekce spojuje historii módního domu s jeho současností i budoucností. Je jakousi dynamickou přehlídkou dnešního světa značky Mugler. Zároveň představí i nové způsoby, kterými Cadwallader dům přetvořil, aby byl svěží a relevantní pro novou generaci. 

„Jsme hrdí na to, že touto kolekcí oslavujeme odkaz Manfreda Thierryho Muglera. Všichni jsme měli tu čest poznat Manfreda a cítíme se touto spoluprací velmi poctěni. Casey odvedl skutečně neuvěřitelnou práci tím, že v této kolekci vzdal hold historii značky a zároveň vytvořil něco zcela současného a moderního. Pod jeho vedením se módní dům Mugler stal jedním z nejinovativnějších a nejzajímavějších na současném módním poli,“ vysvětluje Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M.

„Spolupráce s H&M je pro nás opravdovou poctou. Kolekce je oslavou všeho, co definuje módní dům Mugler, a každý kousek je skutečně velmi autentický, a to od body, které se stalo naším podpisem, až po výrazné krejčovské prvky a propracované džíny. Je to přehlídka našich ikon,“ říká Casey Cadwallader, kreativní ředitel módního domu Mugler.

Výrazné siluety kolekce jsou rozpoznatelným prvkem značky Mugler – velká ramena, výrazný pas, óda na křivky a linie těla či pocta sebevědomí. Vedle současných modelů se objevuje řada velmi speciálních, limitovaných archivních remaků, které Cadwallader vybral pro jejich pozitivní ohlas v aktuální době. Tyto modely jsou typické pro značku Mugler z přehlídkových mol 80. a 90. let. Každý kousek v kolekci je speciálním okamžikem z módní historie a dnes má možnost ho získat široká globální komunitu fanoušků značky Mugler. Ačkoli kolekce zahrnuje jak pánské, tak i dámské oděvy, ústředním prvkem je plynulý transformační styling napříč pohlavími, který byl vždy základem filozofie značky Mugler. 

Pro vystižení ducha kolekce a oslavy dlouholetého spojení značky Mugler s hudbou, performancí, teatrálností a subkulturou, vydávají Mugler a H&M hudební videoklip. V něm účinkuje celá řada vycházejících hvězd – Amaarae, Shygirl, Eartheater a Arca. Speciálně na oslavu této kolekce společně natočili vlastní pojetí tanečního hitu ‚Music Sounds Better With You‘ od Stardust z roku 1998. Výběr písně odkazuje na smysl pro komunitu, který dnes dokonale definuje Cadwalladerovu vizi pro značku Mugler.

H&M Mugler