Co frčí na Netflixu? Korejská dramata

11891

Pár tipů na korejské seriály jsme vám přinesli již v minulosti a jelikož mnoho dalších z nich našlo domov právě na Netflixu, připravili jsme si pro vás snímky, ze kterých si rozhodně vyberete. Všechny z nich doprovází skvělý a chytlavý soundtrack nebo neokoukané nové herecké obsazení. Pokud tedy čekáte na nové epizody svých oblíbených seriálů a nevíte, co sledovat, neváhejte se s námi zamilovat.

Kingdom/Království zombie

I Jižní Korea má svoji vlastní verzi Živých mrtvých. Zombie se zde objevují již v dynastii Čoson. Korunní princ Lee Chang se snaží zkontaktovat svého nemocného otce. Bohužel, shledání je mu odepřeno, a tak se rozhodne zjistit, co za záhadnou nemoc otec má. Vydává se do provincie Gyeongsang, kde se potýkají s morem, který mrtvé přivádí zpět k životu a dělá z lidí monstra. Nejen, že nalezne odpovědi na své otázky, ale zjišťuje, že v pozadí těchto událostí se odehrává boj o moc a politická zrada, které se bude snažit předejít a zachránit své království. Pokud máte rádi krev, akci a historii, tak tento seriál je pro vás ten pravý. 

The King: Eternal Monarch/Král: Věčný panovník

Stejné tělo i tvář, ale jiný osud. Co kdyby naši dvojníci existovali v alternativních vesmírech, aniž bychom o nich tušili? Dejme tomu, že existuje náš svět, tak jak ho známe. Jižní Korea má svého prezidenta a má roztržku se Severní Koreou. V jiném světě neexistuje jih ani sever, ale Korejské království, v němž dojde k vraždě krále Lee Hoa. Jeho nevlastní bratr se pokusí zabít i následníka trůnu. Malého Lee Gona zachrání maskovaný hrdina, jenž nepochází z jejich světa a zanechá po sobě policejní identifikační kartu mladé Jung Tae-eul. Uplyne několik let a král se ocitá v alternativním vesmíru, kde policistku potká a zjistí, že jeho strýc uprchl právě zde. 

Crash Landing On You/Láska padá z nebe

Yoon Se-rin je bohatá jihokorejská dědička a aby dokázala své podnikatelské schopnosti, založí módní společnost. Sama testuje produkt při paraglidingu, ale počasí způsobí její pád v demilitarizovaném pásmu. Bohužel „přistane“ v Severní Koreji. Zde pozná kapitána Ri Jeong-hyeoka, který se ji bude snažit dostat zpět do její země. Příběh Se-rin je protkán vtipnými situacemi, ale i vážnými tématy, jež se v průběhu dostávají na povrch. Tvůrci seriálu spolupracovali se severokorejskými uprchlíky, aby prostředí Severní Koreje bylo autentické. Jeden z nich měl pocit, jako by byl zpět ve své vesnici. 

Itaewon Class/Třída z Itaewonu

Vytyčit si cíl a jít si za ním, bez rozptylování a bez špatností. Park Sae-ro-yi má slibnou budoucnost v podnikání se svým otcem Park Sung-yeolem. Až do doby, kdy v nové škole napadne zdejšího „zlatého“ chlapce Jang Geun-wona, který šikanuje své spolužáky. Otec Geun-wona – Jang Dae-hee, je zakladatel řetězce Jangga Group a shodou okolností je šéfem Sae-ro-yova otce. Kvůli incidentu ho propustí a k Sae-ro-yovi začne cítit nenávist. Geun-won se jednoho večera opije a srazí Sung-yeola. Ten na místě zemře, ale za jeho smrt je odsouzen někdo jiný. Sae-ro-yi se snaží dostat pravdu z Geun-wona násilím, a proto jde do vězení, kde stvoří plán své pomsty – vlastnit větší řetězec než Jangga Group. K docílení potřebuje své nově získané přátele, na které nedá dopustit. Mezi ně patří vysoce inteligentní Jo Yi-seo, jenže ta ráda dělá problémy.

Hotel Del Luna

Hotel Del Luna není obyčejný hotel a rozhodně není pro lidi. Přes den je neviditelný a lidský tvor do něj zabloudí zřídka a pokud ano, nestačí se divit. Tento hotel je totiž pro mrtvé, respektive pro jejich duše, jež zůstaly v lidském světě. Majitelkou hotelu je okouzlující a cynická Jang Man-wol, která hotel vede za trest přes tisíc let. Jednoho večera se v hotelu objeví člověk. Muž zde utrhne květinu a musí slíbit, že jeho syn zde v budoucnu bude pracovat. Gu Chan-sung o této dohodě nic neví, ale přece se v hotelu objeví a začne zde pracovat jako manažer. S příchodem Chan-sunga se začne měnit i samotná Man-wol. 

Extracurricular/Mimoškolní aktivity

Jak si rychle vydělat spoustu peněz, abyste si splnili sny? Oh Ji-soo je vzorný středoškolský student, ale aby se mohl dostat na vysněnou vysokou, musí vydělat peníze. To je taky důvod, proč vede dvojí život. Učitelé ho mají za chlapce s klidným životem, kterého bohužel opustili rodiče. On ale pracuje jako ochranka v nelegálním obchodě s prostitucí pod krycím jménem „strýček“. Jednoho večera udělá chybu a jeho tajemství odhalí spolužačka Bae Gyu-ri. Seriál Mimoškolní aktivity se velmi liší od typických korejských dramat ze středoškolského prostředí. Rozhodně nečekejte sladký děj plný lásky. 

Vagabond

Letadlo B357 spadne za podivných okolností a 211 lidí na palubě zahyne, včetně malého Cha Hoona a celého jeho taekwondo týmu. Jeho strýc, kaskadér Cha Dal-gun, nevěří, že pád letadla byla nehoda a rozhodne se odhalit pravdu. S pomocí tajné agentky Go Hae-ri dojde k síti plné terorismu a korupce. Proč museli zemřít nevinní lidé? Tento seriál plný akce a zvratů s sebou přinesl i otázku, zda bude druhá série, nebo zda některé otázky nebudou zodpovězeny.

It’s Okay to Not Be Okay/Dotkni se mých ran

It’s Okay to Not Be Okay se stal jedním z nejočekávanějších seriálů letošního roku. Možná díky svému hvězdnému obsazení nebo díky zajímavému námětu. Moon Gang-tae je pečovatelem v psychiatrické léčebně a rozhodně nevěří na pojem láska. Jeho starší autistický bratr je fanouškem spisovatelky Ko Moon-young, která píše dětské knížky. Ona sama trpí antisociální poruchou osobnosti. Co se stane, když se tito dva potkají?