Nakladatelství Jota se může pyšnit mnoha vynikajícími tituly a jedním z nich je bezesporu i životopis Nikoly Tesly, který napsal David J. Kent. Kniha nese název Tesla – Génius, který zkrotil elektřinu a měl by si ji pořídit každý. Ať už sám pro sebe, aby se dozvěděl o Teslovi více, nebo pro své děti, které se jednoho dne budou ve škole o Teslovi učit a díky skvěle zpracované publikaci se v nejedné hodině mohou blýsknout znalostmi, kterými překvapí nejen své spolužáky, ale možná i paní učitelku.
David J. Kent má za sebou 30 let vědeckého výzkumu, poradenství a psaní. Doposud uvedl více než 100 prezentací na vědeckých setkáních regionální, národní i mezinárodní úrovně a učil v krátkých kurzech s celou řadou vědeckých témat. Zaměřuje se na popularizaci vědy způsobem, jakému široká veřejnost rozumí.

Věda je díky Davidu J. Kentovi opět zábavná, k čemuž pomáhají inspirativní životní příběhy, srozumitelné vysvětlování občas i náročných vědeckých námětů a recenze souvisejících knih.

Je předsedou regionálních odborů Společnosti enviromentální toxikologie a chemie a Společnosti pro analýzu rizik. Mezi jeho psaná díla patří množství článků v recenzovaných vědeckých časopisech, technických zpravodajích a publikacích obecného zájmu.

Jota - Tesla 3

Jako zanícený cestovatel – několikrát žil v zahraničí – a obdivovatel Abrahama Lincolna napsal spoustu článků i na tato dvě témata. V rámci popularizace vědy se občas jedná o vědu historickou, jako v životopisech obou zmíněných velikánů: Tesly i Lincolna.

Jindy přijde na řadu věda naučná, to když autor převádí suchopárný technický jazyk klimatických změn do řeči srozumitelné všem.
A někdy jeho psaní odráží jen čirou radost z cestování, například když se Kent ptá, zda Galileo skutečně shazoval koule ze šikmé věže v Pise, a pokud tak činil, zda je tam také někdo chytal.

Kdo byl Nikola Tesla? David Kent v této knize odhaluje život, dramatické události i tajemství obestírající jeho romantickou postavu. Tesla (1856–1943) je autorem mnoha průlomových vynálezů, které změnily svět. V roce 1893 oslnil návštěvníky Světové výstavy v Chicagu, kde předvedl dosud nevídanou ukázku elektrických světel.

Jota -Tesla 1

Navzdory všem fantastickým vynálezům však téměř upadl v zapomnění a ovoce jeho úspěchu sklidili jiní. Tesla se slávy dočkal teprve po smrti, kdy se v souvislosti s jeho jménem vyrojila spousta konspiračních teorií. V této fascinující knize doplněné o mnoho téměř neznámých fotografií se dozvíte, jak to s mužem, jenž ani dnes nepřestává jitřit fantazii veřejenosti, ve skutečnosti bylo.
A na co všechno se čtenář v této vizuálně velmi podařené knize může těšit? Dozví se o neuvěřitelných vynálezech, jako je systém střídavého proudu – základu dnešní elektrické rozvodné sítě a bezdrátové komunikace. Odhalí Teslovu vášeň pro kvalitní oblečení, hazardní hry i vybranou společnost.

Přečte si Teslova tvrzení o grandiózních vynálezech – od meziplanetární komunikace po planety smrti. Zažije válku proudů mezi Teslou a jeho úhlavním konkurentem Thomasem Edisonem a překvapí jej Teslovy podivné výstřednosti a trápení.

Jota - Tesla 2

 

Kniha: Tesla – Génius, který zkrotil elektřinu

Autor: David J. Kent
Počet stran: 248
EAN: 9788075652386
Datum vydání: 28. 11. 2017
ISBN: 978-80-7565-238-6
Formát knihy: 156×235
Vazba: Pevná
Překladatel: Radek Beneš
Původní název: Tesla: The Wizard of Electricity
Cena: 278 Kč / 348 Kč
www.jota.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10