Novinky ve světě seriálů pro rok 2018

Uplynulý rok byl, co se seriálů týče, nadmíru bohatý. Kromě nových řad zavedených hitů jsme se dočkali i znovuzrození kultovních sérií (Twin Peaks, Star Trek) a naše srdce si získaly nejčerstvější novinky (Mindhunter, Punisher, 13 Reasons Why). Pojďme se ale podívat, co na nás ve světě epizodického vyprávění a krátké stopáže čeká v letošním roce. V tom s číslovkou 2018.

 

19-1-1 (3. ledna)

Hned na začátku ledna přichází se svým očekávaným počinem Fox. Seriál 9-1-1 se, jak již jeho název napovídá, zaměří na osudy členů jednotek záchranných sborů v Los Angeles. Hlavními hrdiny tak budou policisté, záchranáři, hasiči a telefonní dispečeři. Do křesel výkonných producentů se posadili zkušení mazáci – Tim Minear stojí za American Horror Story a podepsán je i pod epizodami Firefly, Bradley Buecker se zasloužil o popularitu seriálu Glee. Právě Buecker se také postará o režii pilotní epizody. Z hereckého obsazení má k ruce například Petera Krause, Connie Britton nebo Angelu Bassett.

2Black Lightning (16. ledna)

První příspěvěk do stále se rozrůstajícího ansámblu komiksových seriálů si tentokrát připíše na vrub studio DC. Televize CW uvede v lednu novinku Black Lightning, ve které Cress Williams (Prison Break) ztvární vysloužilého superhrdinu Black Lightninga, kterého okolnosti donutí k návratu do akce. Black Lightning se pyšní především schopností ovládat a využívat ve svůj prospěch elektřinu, seriál bude tedy jistě elektrizující podívanou. Za celým projektem stojí manželé Akilovi, Mara Brock a Salim, kteří už si do portfolia zapsali seriály Game nebo Being Mary Jean.

3The Alienist (22. ledna)

Hvězdně obsazenou novinkou se chlubí americká TNT. Dramatický seriál byl vytvořen na motivy stejnojmenné knihy a sleduje události v New Yorku roku 1896. V té době městem hýbou případy sadistických vražd chlapců – prostitutů a na pokyn samotného Theodora Roosevelta je má rozlousknout psycholog Dr. Laszlo Kreizler, ztvárněný úspěšným německým hercem Danielem Brühlem. Po jeho bok se postaví například Luke Evans, Dakota Fanning nebo Robert Wisdom.

4Good Girls (26. února)

Krimidrama Good Girls je charakterizováno jako „mix Breaking Bad a Thelma and Louise“. Televize NBC tím navazuje na vlnu televizní tvorby zobrazující silné ženy v hlavních rolích, tři protagonistky v novince totiž spojuje neúspěch v osobním životě a rozhodnutí společnými silami vykrást obchod. Výkonným producentem a tvůrcem se stala Jenna Bans, ústřední trio tvoří Christina Hendricks, Retta a Mae Whitman.

5Lost in Space (květen)

V roce 1965 američtí diváci snili o cestování do vesmíru v rámci sci-fi seriálu Lost in Space. Na dnešní poměry úsměvné vylíčení úniku z přelidněné planety Země a následného přežití na nehostinné planetě se sice ani ve své době nedočkalo přehnaného úspěchu, odkaz ale přežil dodnes a Netflix na jaře uvede moderní remake. O oživení značky se postaralo duo Matt Sazama a Burk Sharpless, pod jejichž taktovkou účinkují Toby Stephnes, Molly Parker nebo Ignacio Serricchio.

 

6Sharp Objects (léto)

Oblíbený román americké autorky Gillian Flynn se měl seriálové adaptace dočkat již před několika lety. Od oznámení v roce 2014 jsme si ale na potvrzení natáčení museli počkat až na jaro 2016 a samotné vydání proběhne až letos. Tvorby se tentokrát zhostila společnost HBO. Hvězdná Amy Adams, seriálová novinářka Camille, se vrací z velkoměsta do svého rodiště, kde vyšetřuje vraždy dvou holčiček. Režie se zhostil oscarový režisér Jean-Marc Vallée (Dallas Buyers Club).

7Disenchantment (datum vydání neznámé)

Po letech s novým projektem přichází guru sitcomů pro dospělé Matt Groening. Otec kultovní žluté rodinky Simpsonů od dob Futuramy s žádnou novinkou nepřišel, spolupráce s Netflixem při tvorbě Disenchantment tak budí veliká očekávání. Groening by měl opět vsázet na svůj osobitý styl animace a humoru. Příběh bude sledovat princeznu alkoholičku Bean, jejího pobočníka Elfa a osobního démona Luciho. Groening se tím po vyobrazení klasického světa a budoucnosti pouští i do fiktivního středověku, Disenchantment nás konkrétně přivítá v království Beanlandia.

8The First (datum vydání neznámé)

O sci-fi novince Hulu toho mnoho nevíme, již jsme se ale dozvěděli, že bude sledovat první lidskou misi na planetu Mars. V hlavních rolích zaujme především oscarová hvězda Sean Penn, sekundovat mu bude například Natascha McElhone (Califorication, Designated Survivior).

9Castle Rock (datum vydání neznámé)

Do seriálového světa se vrací i tvorba Stephena Kinga. J. J. Abrams se rozhodl k životu přivést jeho fiktivní město Castle Rock, kde se odehrává hned několik Kingových knížek.
Na rozdíl od ostatních filmových a seriálových adaptací si Castle Rock nevezme na paškál příběh jedné knihy, ale během několika sezón prováže příběhy mnoha postav Kingova světa. Mezi herci najdeme například i Billa Skarsgårda, známého právě díky roli klauna Pennywise z aktuální knižní adaptace It.