Ano, opět. Je to tu zase. Obdivujeme naši redakční modlu Nakladatelství Slovart, protože co kniha, to skvost. A že jde nyní o ryzí zlato, vám potvrdí i Lovci zlata z Nového zálandu.

Benoît Magimel – Všechny písně Queen

„Is this the real life?
Is this just fantasy?
Caught in a landside,
No escape from reality
Open your eyes,
Look up to the skies and see,
I’m just a poor boy, I need no sympathy,
Because I’m easy come, easy go,
Little high, little low,
Any way the wind blows doesn’t really matter to
Me, to me“

Čtveřice kapely Queen – Brian May, Roger Tylor, John Deacon a Freddie Mercury – vytvořila bratrstvo, které složilo nejednu legendární rockovou skladbu 20. století. V knize nabízí autor čtenářům přes 500 stránek zákulisních informací a fotografií, skrze něž vypráví příběhy spjaté s hudebníky skupiny Queen.

Gavin Blair – Samurajové: Od ukijo-e k popkultuře

Gavin Blair je novinář působící více než 20 let v Japonsku, odborník na zemi vycházejícího slunce. Publikoval v The Hollywood Reporter, Christian Science Monitor, South China Morning Post, LA Times, Guardianu, Sunday Times, Financial Times Independentu, Al Džaříze aj. Pracoval jako zahraniční zpravodaj televizních a rozhlasových stanic France 24, Voice of America, CBC, BBC, Radio France Internationale či NHK World, pro které zprostředkovává japonskou realitu ve všech jejích podobách: kulturní, společenské, politické a ekonomické, zajímal se i o zdejší podsvětí a zábavní průmysl.

Je autorem knih Zen v japonské kultuře a Japonsko ve sto slovech, které původně vyšly v italském nakladatelství NuiNui v letech 2018 a 2019.

Blair se také více než 35 let věnuje karate, které ho přivedlo do Japonska, a dnes také k brazilskému džiu–džicu.