Comics Centrum právě vydalo dvanáctý a zároveň poslední díl série o rohatém ďáblovi. Vznešení mrtví Británie vstávají z hrobů, významné postavy umírají a nad osudem lidí se stahují krvavá mračna. Příběh nabírá na obrátkách a celý svět Hellboyovi padá na hlavu. Chopí se otěží a pojede vstříc svému osudu?

Hellboy přestal chlastat. Protože už ho to prostě nebavilo. Dám vám chvíli na to, abyste se s tím smířili. (Snaha o procítěné ticho přerušované nervózním pokašláváním.) Jestli jste čekali, že s apokalypsou na krku se rovnou přestěhuje do palírny, byli jste na omylu. Už mu to prostě lezlo krkem. Takže nasedl do auta spolu s pěknou Alicí a Excaliburem na zadním sedadle a vydal se za svým přítelem v Anglii. Proroctví provázející ho už od narození se začalo plnit. Dávno mrtví rytíři staré Británie vstali ze svých hrobů a začali se šikovat, aby je král mohl vést do boje. Ale král se jim na to může zvysoka vy**at. Nechává meč mečem a jde si všechno vyřídit po svém – pravým hákem. V boji s pekelnými armádami se mu dostane nečekané pomoci…

Bouře a běsy berou střípky z jednotlivých komiksů a pečlivě je skládají do podoby jedné veliké a barevné vitráže. Děj komiksu je nadupaný akcí od počáteční bouračky až po závěrečnou tlučku. Počítejte i s tím, že vám ukápne nejedna slza. Nimue dalece přecenila své schopnosti a uvedla do pohybu síly mnohem temnější a starší, než čekala. Čarodějky hromadně páchají sebevraždy. Vrací se i Divoký hon. Prostě příjemná party se starými známými.

Mike Mignola ve všech svých komiksech o Hellboyovi čerpá z mytických příběhů posbíraných po celém světě. Ve finále se ale vrací do staré dobré Anglie a oživuje artušovský mýtus po svém. Na chvilku se vrací i do Hellboyova dětství v roce 1947, a nažene nás tak do sítí nostalgie. Bouře a běsy jsou víc než důstojným zakončením divokého příběhu o jedinečném chlápkovi.
Nezapomeňte oblíbenému pekelníkovi vzdát hold a doplnit sérii komiksů o něm, aby byla úplná. A jestli se vám nechce z Hellboyova univerza pryč, můžete si ještě přečíst komiksy o jeho přátelích z Ú.P.V.O., Úřadu paranormálního výzkumu a obrany.

 

Komiks: Hellboy 12 – Bouře a běsy

Scénář: Mike Mignola
Kresba: Duncan Fegredo
Překlad: Jan Kantůrek
Vazba: vázaná, 158x239x18
Strany: 176
Cena: 419 Kč / 599 Kč
www.comicscentrum.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Příběh
10
Kresba
10
Zpracování
10
recenze-hellboy-12-boure-a-besyPříběh graduje zběsilým tempem a Mignola nikoho nešetří. Všechny dílky skládačky zapadají na své místo a čtenáři pochopí spoustu věcí. Velkolepé scény z bojového pole a závěrečného střetnutí jsou efektivně nakreslené a zanechávají dojem.